لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۰

وصف غذا و میهمان‌نوازی ایرانیان در شبکه سی.ان.ان


 عکسی از آنتونی بوردین در سفر به ایران که در صفحه فیسبوک او منتشر شده است.
عکسی از آنتونی بوردین در سفر به ایران که در صفحه فیسبوک او منتشر شده است.

غذاهای ایرانی و میهمان‌نوازی ایرانیان، دو موضوع اصلی در یک برنامه مستند و پربیننده تلویزیونی است که قرار است یکشنبه شب از شبکه آمریکایی سی.ان.ان پخش شود.

این برنامه را آنتونی بوردین، نویسنده، کارگردان و مجری برنامه‌ای تحت عنوان «بخش‌های ناشناخته» این شبکه، در جریان دیداری که اوایل امسال از ایران داشت، تهیه کرده است.

آقای بوردین در آستانه پخش این مستند، در مصاحبه‌ای با فرید زکریا، تحلیلگر سیاسی سی.ان.ان، سفرش را فوق‌العاده، گیج کننده و الهام بخش توصیف کرد و گفت ایران، با آنچه که از دور و از دریچه سیاست و رسانه‌ها به نظر می‌رسد، و نیز بخاطر آنچه که به دلیل روابط پرتخاصم طولانی اخیر از آن انتظار داریم، بسیار بسیار تفاوت دارد.

آقای بوردین سفرش به ایران را در مجموع، «تجربه‌ای باورنکردنی» خواند.

آقای بوردین این پاسخ طولانی را در جواب به یک جمله آقای زکریا داد که خطاب به او گفت «شما با رفتن به ایران، کاری انجام دادید که هنوزهیچیک از مذاکره کنندگان آمریکایی انجام نداده است.»

آقای بوردین در پاسخ به این پرسش که شگفت‌انگیزترین موضوع در جریان سفرش به ایران چه بود، گفت قدم زدن در خیابان‌های ایران و جواب دادن به این سئوال که اهل کجا هستم، و بعد شنیدن یک خوش‌آمدگویی دوستانه و بعد این که آیا طعم غذاهای ایرانی را چشیده‌ام یا خیر.

وی در ادامه به اتفاق غیرمنتظره‌ای که همراه با یکی از اعضای گروه خود در جریان فیلمبرداری از یک رستوران شلوغ شاهد آن بود اشاره کرد و گفت «سالروز تولد او (فیلمبردار) بود. موسیقی سنتی ایرانی در حال پخش بود و مردم در حال خوردن و آشامیدن بودند که یک دفعه همه شروع به خواندن آهنگ تولدت مبارک کردند و برای او کیک آوردند. این با آنچه که انتظار داشتیم، یا تصور می‌کردیم، خیلی تفاوت داشت.»

XS
SM
MD
LG