لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۱

دکتر مهرزاد بروجردی، بنیانگذار مطالعات خاور میانه در دانشگاه سیراکیوز در نیویورک


دکتر مهرزاد بروجردی، بنیانگذار مطالعات خاور میانه در دانشگاه سیراکیوز در نیویورک
دکتر مهرزاد بروجردی، بنیانگذار مطالعات خاور میانه در دانشگاه سیراکیوز در نیویورک

مهرزاد بروجردی استاد یار علوم سیاسی در دانشگاه سیراکیوز آمریکا در نیویورک است. وی حدود ۱۹ سال است که به تدریس علوم سیاسی در چارچوب سیاست تطبیقی، سیاست های خاور میانه، مذهب و سیاست و همچنین تئوری های اجتماعی سرگرم است.

مهرزاد بروجردی دکترای خود را در رشته روابط بین الملل از دانشگاه آمریکائی واشنگتن در یافت کرده است.

دکتر بروجردی تاًلیفات متعددی در باره ایران و ایرانی ها ، روشنفکران ایران، غرب زدگی در قبل و پس از انقلاب ایران، هویت فرهنگ ایرانی و ده ها مقاله دیگر نگاشته است. مقالات وی در بولتن مرکز تحقیقات ایران و همچنین مطالعات تطبیقی آسیای جنوبی به چاپ می رسد.

دکتر مهرزاد بروجردی به عنوان بنیانگذار مطالعات خاور میانه در دانشگاه سیراکیوز در نیویورک بکار تدریس اشتغال داشت.

پایان نامه دکترای مهرزاد بروجردی برای بهترین ها در زمینه مطالعات ایران شناسی به دریافت جایزه بنیاد مطالعات ایران نائل آمد. علاوه بر آن، وی دوره پس از دکترای خود را نیز در مرکز مطالعات خاور میانه دانشگاه هاروارد بپایان رسانده است.

وی از سال ۱۹۹۶ تا بحال سردبیری بیش از ۲۵ کتاب را در زمینه تاریخ سیاسی و روشن فکری خاور میانه بر عهده داشته است.

در مقام یک کارشناس خاور میانه، دکتر بروجردی مورد مشورت تعدادی از سازمان های داخلی و بین المللی قرار گرفته است. علاوه بر آن، رسانه های بین المللی نیز بارها وی را در مقام فردی که در سراسر جهان به تقدم در بین کارشناسان مسائل ایران شهرت دارد؛ مورد مشورت قرار داده اند.

دکتر مهرزاد بروجردی بارها ریاست کنفرانس ها و نشست های سالانه ای را که به امر پژوهش در باره سیاست های ایران می پردازند، بر عهده داشته است. وی که بنیان گذار و مدیر برنامه مطالعات خاور میانه در دانشگاه سیراکیوز و برنامه روابط بین الملل، مذهب و رسانه ای را نیز بر عهده دارد، سر دبیر کل مقالاتی بنام روشنفکر مدرن و تاریخ سیاسی خاور میانه است که توسط مطبوعات دانشگاه سیراکیوز طی ۷ سال به چاپ رسیده است.

برای تهیه این زندگی نامه از منابع گوناگون از جمله منابعی که در ذیل آورده می شود، استفاده شده است:

۱Syracuse University, Founding Director of the Middle Eastern Studies Program

۲Curriculum Vitae, Mehrzad Boroujerdi

XS
SM
MD
LG