لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۹

موتور بوئینگ ۷۳۷ در هوا منفجر شد


یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷
یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷

موتور یک هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ شرکت آمریکایی ساوت وست در هوا منفجر شد و خلبان، هواپیما را در شرایط اضطراری به زمین نشاند.

این هواپیما که از نیو اورلینز در ایالت لوئیزیانا به اورلاندو در ایالت فلوریدا می رفت روز شنبه دچار سانحه شد. شرکت هواپیمایی "ساتوست" گفت یکی از موتورهای هواپیما دچار مشکل شد و خلبان فرود اضطراری کرد.

یک زنی که همراه شوهرش و سه فرزندش در هواپیما بود به یک شبکه همکار سی‌ان‌ان در شهر اوکلاهما، شبکه کی.او.سی.او، گفت که موتور هواپیما درست بیرون پنجره او قرار داشت. او گفت: "یک انفجار بزرگی رخداد و کمی دود بلند شد و بعد هم هیچی." اعضای این خانواده اهل اوکلاهما می خواستند به پارک "دیزنی لند" در ایالت فلوریدا بروند.

هواپیما سپس شروع به لرزیدن کرد و ماسک های تنفس همراه با کاهش ارتفاع پرواز هواپیما، از سقف رها شد. گزارش شده است سمت چپ هواپیما، درست بالای بال آن، آسیب دیده بود. مسافر هواپیما همچنین گفت برخی از مسافران جیغ می زدند و گریه می کردند.

شرکت سات وست گفت به هیچ یک از ۹۹ مسافر و ۵ خدمه هواپیمای پرواز ۳۴۷۲ آسیبی نرسید. به گفته اداره هوانوری فدرال آمریکا، این هواپیما به پنساکولا هدایت شد و در آنجا خلبان اعلام فرود اضطراری کرد.

سات وست اتفاقی که برای این هواپیما پیش آمد را یک مشکل مکانیکی عنوان کرد.

مسافر اهل اوکلاهما به شبکه محلی کی.او.سی.او گفت اعضای خدمه هواپیما بسیار حرفه ای عمل کردند و "به خاطر آنها و آن خلبان است که ما همه زنده ایم."

او گفت وقتی هواپیما در شرایط امن قرار گرفت خلبان به کابین هواپیما آمد و به مسافران گفت که موتور هواپیما از کار افتاده بود.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا و هیات ایمنی حمل و نقل ملی در حال بررسی این حادثه هستند. هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ دارای دو موتور توربوفن است.

XS
SM
MD
LG