لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۳

آتش سوزی هواپیمای شرکت امارات در دبی با ۳۰۰ مسافر؛ یک کشته


بوئینگ ۷۷۷ هواپیمایی امارات پس از فرود ناموفق در دوبی
بوئینگ ۷۷۷ هواپیمایی امارات پس از فرود ناموفق در دوبی

یک هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی امارات که حامل ۳۰۰ سرنشین بود در نتیجه فرود ناموفق در باند فرودگاه دبی دچار آتش سوزی شد.

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ متعلق به شرکت هواپیمایی امارات که از فرودگاهی در ایالت کرالا در هند بلند شده بود هنگام نشستن در باند فرودگاه بین المللی دبی فرودی نا موفق داشت که منجر به آتش گرفتن فیوزلاژ (بدنه) شد.

بنا به آخرین خبرها یک مأمور آتشنشانی در تلاش برای خاموش کردن آتش جان خود را از دست داد. همچنین به گفته مدیر عامل شرکت هواپیمایی امارات، به دنبال این آتشسوزی ۱۰ نفر مجروح و در بیمارستان بستری شده اند.

این مقامات هنوز جزئیات بیشتری در رابطه با این سانحه و دلایل آن در اختیار خبرنگاران نگذاشته اند.

به گفته مقامات دبی این واقعه هم اکنون در حال بررسی بوده و تمام پروازها از این فرودگاه تا اطلاع ثانوی به تأخیر افتاده اند. شرکت هواپیمایی امارات نیز به ۸ ساعت تأخیر در فعالیت هایشان اشاره کرد.

به گفته خبرنگاران اسوشیتدپرس، آتش نشان ها به محض نشستن هواپیما به سوی آن شتافته و آتش را مهار کردند تا مأمورین امنیتی بتوانند سرنشین ها را از داخل هواپیما تخلیه کنند.

فرودگاه بین المللی دبی شلوغ ترین فرودگاه در خاورمیانه محسوب می شود و بیشترین پروازهای بین المللی را دارد. سال گذشته بیش از۷۸ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کردند.

شرکت هواپیمایی امارات که بزرگترین شرکت هواپیمایی در منطقه می باشد، رکورد بسیار خوبی در امنیت هواپیما و پروازهایشان داشته و از سال ۱۹۸۵ که آغاز به کار کرده تا کنون هیچ مشکل عمده ای در پرواز های آن پیش نیامده است.

XS
SM
MD
LG