لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۴

«نفسم» از آریانا سعید در فهرست ترانه‌های مورد پسند آنتونی بلینکن است


آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا - آرشیو
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا - آرشیو

آنتونی بلینکن، وزیر خارجهٔ آمریکا، به مناسبت آغاز سال جدید میلادی فهرستی از آهنگ‌های مورد پسند خود را از خوانندگان آمریکایی و غیرآمریکایی، که در سال ۲۰۲۱ تولید و نشر شد، در دو توئیت جداگانه به اشتراک گذاشت.

وی در یکی از این توئیت‌ها نوشت: «موسیقی، مردم را دور هم جمع می کند، و از مرزها و هر چیز دیگری که ممکن است ما را از هم جدا کند فراتر می رود.»


در میان ۳۶ آهنگ خوانندگان غیرآمریکایی مورد پسند آقای بلینکن، آهنگ «نفسم» با اجرای آریانا سعید، خواننده زن افغانستانی، در کنار ابرستاره جهان موسیقی، ادل، قرار دارد.

آریانا سعید در یک کلیپ ویدیویی برای بخش دری صدای آمریکا، از این که آهنگ او در فهرست آهنگ‌های مورد پسند وزیر خارجه آمریکا قرار گرفته استقبال کرد و از آمریکا و جامعه جهانی خواست نگذارند حقوق زنان و هنرمندان در افغانستان پایمال شود.

پس از مسلط شدن دوباره طالبان بر افغانستان، نشر و پخش موسیقی در رسانه‌های این کشور متوقف شده و مردم برای روبرو نشدن با مجازات، از انتشار یا شنیدن موسیقی در اماکن عمومی خودداری می‌کنند.

آنتونی بلینکن هفته گذشته، با انتشار بیانیه‌ای، رینا امیری کارشناس آمریکایی افغانستانی تبار را به عنوان فرستاده ویژه در امور زنان، دختران، و حقوق بشر افغانستان منصوب کرد.

دولت پرزیدنت بایدن، احترام به حقوق بشر از جمله حق زنان برای تحصیل و مشارکت فعال آنها در جامعه را به عنوان پیش نیاز پذیرفته شدن حکومت جدید کابل در عرضه جهانی اعلام کرده است.

XS
SM
MD
LG