لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۵

پیام آنتونی بلینکن به مناسبت درگذشت کالین پاول: او یک رهبر فوق العاده و یک مرد بزرگ بود


آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا

وزیر خارجه ایالات متحده صبح دوشنبه در سخنانی به مناسبت درگذشت کالین پاول، رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا و وزیر خارجه پیشین ایالات متحده،‌ از او به عنوان یک «رهبر»، یک مرد بزرگ، و کسی که «می‌دانست چگونه تیمی نیرومند و متحد ایجاد کند» یاد کرد.

آقای بلینکن در این سخنان با اشاره به سوابق و دستاوردهای درخشان نظامی ژنرال پاول، پیش از ورود به وزارت خارجه، گفت که «ژنرال» پاول پس از یک دوره خدمت «طولانی و خارق العاده» در نیروهای مسلح وارد وزارت خارجه آمریکا شد و بعد از ‌آن «آقای وزیر» بود.

آقای بلینکن گفت که کالین پاول بهترین عملکرد رهبری خود را به وزارت خارجه آمریکا نشان داد و تجربه، میهن‌پرستی، و نجابتش را عرضه کرد و به همین دلیل «وزارت خارجه عاشق او بود.»

وزیر خارجه آمریکا کالین پاول را فردی فروتن و بدون رعایت بیش از حد تشریفات اداری توصیف کرد و نمونه‌هایی از رفتار صمیمانه آقای پاول با کارکنان وزارت خارجه را برشمرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که آقای پاول همیشه به نحوی با کارکنان وزارت خارجه برخورد می‌کرد که آنها بدانند او همیشه روی کمک آنها حساب می‌کند و آنها همیشه از پشتیبانی او برخوردار هستند.

آنتونی بلینکن گفت کالین پاول به نیروهای وزارت خارجه اعتماد داشت، آنها را توانمند کرد، و اطمینان حاصل می‌کرد افرادی که در هر مسئله‌ای و یا در حوزه کشور خاصی تخصص دارند به او و یا رئیس جمهوری گزارش می‌دهند. به گفته آقای بلینکن، آقای پاول سرزده به بخش‌های مختلف می‌رفت، با کارمندان صحبت می‌کرد، و از آنها می‌پرسید چه چیزی لازم دارند.

آنتونی بلینکن گفت کالین پاول یک «رهبر» بود و می‌دانست چگونه باید یک «تیم متحد» بسازد و اطمینان حاصل می‌کرد که افراد بدانند او حامی آنها است.

ژنرال کالین پاول، رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا و وزیر خارجه پیشین ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری جرج دبلیو بوش، در سن ۸۴ سالگی بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ درگذشت.

کالین پاول نخستین فرد سیاه‌پوست در آمریکا بود که به عنوان وزیر خارجه آمریکا خدمت کرد. او همچنین نخستین فرد سیاه‌پوستی بود که مشاور امنیت ملی آمریکا و رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا شد.

XS
SM
MD
LG