لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۸

مجری جنجالی تلویزیون فاکس بعد از ملاقات با پاپ از این شبکه اخراج شد


بیل اورایلی مجری The O'Reilly Factor یکی از پر بیننده ترین برنامه های شبکه خبری فاکس بود
بیل اورایلی مجری The O'Reilly Factor یکی از پر بیننده ترین برنامه های شبکه خبری فاکس بود

بیل اورایلی، مجری شبکه خبری فاکس آمریکا، روز گذشته، تنها ساعاتی پس از ملاقات با پاپ فرنسیس، از سمتش به عنوان مجری یکی از پر بیننده ترین برنامه های تلویزیون اخراج شد. البته دلیل اخراج او، دیدار با پاپ نبود بلکه او به خاطر اتهامات جنسی که به او زده شده بود، اخراج شد.

اورایلی توسط چند زن متهم به آزار جنسی شده بود. این اتهامات موجب شد بسیاری از کمپانی ها تصمیم بگیرند که پخش آگهی های تلویزیونی شان را در شوی پر بیننده به نام «د اورایلی فکتر» لغو کنند.

روز گذشته شبکه «توئنتی فرست سنتری فاکس» (21st Century Fox) که صاحب شبکه خبری فاکس است، اعلام کرد که اورایلی را اخراج کرده اند.

«توئینتی فرست سنچری فاکس» در بیانیه ای گفت: «پس از یک مرور دقیق و کامل اتهامات، شرکت و بیل اورایلی به این توافق رسیدند که بیل اورایلی به شبکه خبری فاکس باز نخواهد گشت.»

این حرکت مهم و بزرگی بود، به خصوص که شوی اورایلی با حدود چهار میلیون بیننده، یکی از محبوب ترین برنامه های این شبکه بود که در سال ۲۰۱۶ تنها از طریق آگهی های تبلیغاتی حدود ۱۴۷ میلیون دلار برای شبکه خبری فاکس در آمد داشت.

با وجود اینکه فاکس و اورایلی پیشتر مبلغ ۱۳ میلیون دلار برای ساکت کردن پنج زنی که اورایلی را به آزار جنسی متهم کردند، حق سکوت پرداخته اند، اورایلی هنوز هم ادعاهای آنها را رد می کند.

اسامی شاکیان که متعهد به سکوت شده‌اند، منتشر نشد، اما گزارش «نیویورک تایمز» حاکی است که ۵ زن شاکی، خبرنگار یا مجری برنامه یا از صاحبنظران مدعو بودند که در مقابل دعوت‌های جنسی «اورایلی»، به آنها وعده ترفیع داده شده بود.

اورایلی ۶۷ ساله که از سال ۱۹۹۶ همکاری اش را با فاکس آغاز کرده بود، در واکنش به خبر ترک این شبکه خبری گفت: «فوق العاده مأیوس کننده است که به خاطر ادعاهای بی پایه و اساس از هم جدا می شویم. ولی این حقیقت تأسف آوری است که خیلی از ماها که در معرض دید عموم هستیم، باید با آن کنار بیاییم.»

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG