لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۸

عطر بیژن، زیبایی، بوی خوش


عطر بیژن، زیبایی، بوی خوش
عطر بیژن، زیبایی، بوی خوش

بیژن پاکزاد همه جا هست، در فروشگاه های شیک شهرهای بزرگ جهان، در عطر فروشی های گران قیمتی که چلچراغ های نورانی از سقف آویزان کرده اند و حتی در فرودگاه ها به همراه عطرهایش.

نخستین چیزی که شیشه عطر بیژن را به خاطر می نشاند طرح آنست که از دو حلقه گرد درست شده است. دو حلقه ای که یکی کوچک تر است و دیگری بزرگتر، دو حلقه ای که دست به دست هم داده اند.

بیژن پاکزاد شاید که یکی از مشهورترین طراحان لباس های مردانه در ٣٠ سال اخیر باشد چرا که علاوه بر نقش و نگار کارهایش، ویژگی هایی را برگزیده که دیگران حتی از اندیشه شان نیز گذر نکرده است.

برای داخل شدن به بوتیک بیژن باید از پیش وقت گرفت یا به عبارت دیگر، شاید که بیژن تنها کسی باشد که در جهان عرضه و تقاضا – یا ساده ترین اصل کسب و کار - هم اختیار عرضه را به دست گرفته است و هم اختیار تقاضا را.

بیژن پاکزاد پیش از آمدن به آمریکا در تهران بوتیک پلنگ صورتی را راه انداخته بود. بوتیک فعلی او که بیشتر شبیه خانه است، همه چیز برخوردار از ویژگی است. از دستگیره در کمدهای لباس که شیشه های عطر بیژن هستند تا چلچراغ بسیار بزرگی که از سقف آویزان شده است آن هم با شیشه های عطر.

بیژن به ایرانی بودنش بسیار مفتخر است. وی ابتدا محل کارش را در «فیفت آونیو» (۱) یا معروف ترین خیابان جهان که در نیویورک واقع شده است؛ بر پا کرد اما چندی بعد به لس آنجلس نقل مکان کرد و در بورلی هیلز یا مشهورترین منطقه سینمائی جهان شروع به کار کرد.

بوتیک فعلی بیژن یکی از مشهورترین بوتیک های جهان به ویژه در مورد لباس های مردان است و تنها ساخته هایی که کمتر از یک هزار دلار فروخته می شوند؛ کراوات هایی است که با جعبه های شیک عرضه می شود!

نانسی ریگان، همسر رونالد ریگان یکی از رؤسای جمهوری فقید آمریکا، لورا بوش همسر جورج دابلیو بوش رییس جمهوری پیشین آمریکا، باربارا بوش همسر بوش پدر یکی از دیگر رؤسای جمهوری پیشین آمریکا و هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا همگی عطر بیژن را مصرف می کرده اند. ژاکلین کندی همسر پرزیدنت جان اف. کندی فقید نیز از عطر بیژن استفاده می کرد.

بیژن در راستای تلاش هایش برای آن که همیشه در صدر باقی بماند؛ به جوائز با ارزشی نیز دست یافته است:

دکترای افتخاری علوم و هنرهای زیبا از دانشگاه لیبرتی آمریکا در سال ٢٠٠٧ میلادی

جایزه سال مرد ایرانی از انجمن جوائز ایرانی کانادا در سال ٢٠٠۶ میلادی

بیژن همچنین جوائز دیگری نیز دریافت کرده است، جوائزی مانند بهترین عطر مردانه مجله هارپرز بازار در سال ١٩٩٢ میلادی یا جایزه کلیو(۲) برای بهترین آگهی تبلیغاتی در سال های ١٩۸۸، ١٩٩٠ و سال ١٩٩٣ میلادی

در بوتیک بسیار بزرگ و شیک بیژن پاکزاد در لس آنجلس، تصاویر مشتری هایش در گوشه و کنار به چشم می خورد. تصاویری از مشتری های غیر ایرانی مانند رؤسای جمهوری قبلی آمریکا – رانلد ریگان و جرج بوش – و مشتری های ایرانی مانند محمد رضا شاه پهلوی، آخرین پادشاه ایران و اردشیر زاهدی آخرین سفیر ایران قبل از انقلاب در واشنگتن. بیژن پاکزاد روز شنبه ۱۶ آوریل ۲۰۱۱ میلادی برابر با ۲۷ فروردین ۱۳۹۰ خورشیدی
بر اثر سکته قلبی در یکی از بیمارستان های بورلی هیلز درگذشت.

(۱)Fifth Avenue

(Clio(۲

برای تهیه این زندگی نامه از منابع گوناگون از جمله منابعی که در زیر آورده می شود، استفاده شده است:

۱Wikipedia

۲Your New Fragrance.com

۳Ezine@rtices, Bijan-An Accomplished Designer by: James Philips

XS
SM
MD
LG