لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۹

جو بایدن قانون «تراشه‌ها و علم» را امضا کرد؛ تلاش برای تولید قطعات الکترونیک در آمریکا


جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه قانونی را با هدف توسعه و تولید صنایع الکترونیک در خاک آمریکا امضا کرد.

در قانون تشویقی «تراشه‌ها و علم» که از پشتیبانی هر دو حزب برخوردار است و پیشتر از تصویب کنگره گذشته است، مشوق‌هایی بالغ بر ۲۸۰ میلیارد دلار برای صنایع مرتبط با تولید تراشه در آمریکا و دیگر حوزه‌های مرتبط در نظر گرفته شده است.

هدف از توسعه فناوری ساخت و تولید تراشه در خاک آمریکا، رقابت با چین در این حوزه و حفظ پرچمداری ایالات متحده در حوزه روبه‌رشد صنعت الکترونیک عنوان شده‌است.

جو بایدن در این مراسم که روز سه‌شنبه با حضور نمایندگانی از کنگره، سیاستمداران، و کارآفرینان در کاخ سفید برگزار شد با اشاره به گفت‌وگویی که پیشتر با رئیس‌جمهوری چین داشته است، گفت که «ما در آمریکا می‌توانیم منابع‌مان را تامین، و هر آن چه را که بخواهیم تولید کنیم.»

خبرگزاری رویترز، پیشتر نیز از تلاش واشنگتن برای به اجرا گذاشتن طرحی برای محدود کردن ارسال تجهیزات ساخت تراشه‌های کامپیوتری به چین با هدف صیانت از شرکت‌های آمریکایی و کاهش سرعت پیشرفت چین در حوزه‌ نیمه‌رساناهای با قدرت پردازش بالا، خبر داده بود.

تنش‌های میان ایالات متحده و چین در حوزه فن‌آوری که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، سلف آقای بایدن، شدت گرفت، همچنان ادامه‌ دارد.

XS
SM
MD
LG