لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۲

پیام جو بایدن به مناسبت درگذشت کیسینجر؛ او یک «شخصیت برجسته دیپلماتیک» بود


رئیس جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه، در پیامی به مناسبت درگذشت هنری کیسینجر ضمن ابراز همدردی با خانواده او ،از میراث سیاست خارجی کیسینجر تقدیر کرد و گفت او یک «شخصیت برجسته دیپلماتیک» بود.

به گزارش رویترز، جو بایدن در پیام خود با اذعان به تاثیر پایدار نظرات هنری کیسینجر در سیاست خارجی گفت آثار او در سیاست ایالات متحده ماندگار خواهد بود.

جو بایدن در سال ۲۰۰۷ نیز به عنوان رئیس پیشین کمیته روابط خارجی سنا، از هنری کیسینجر، به عنوان یک «شخصیت برجسته دیپلماتیک» یاد کرده بود.

پیش از این نیز جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید با اشاره به نقش مهم کیسینجر در شکل‌دادن به سیاست جهانی آمریکا گفت: «مرگ هنری کیسینجر یک ضرر بزرگ است و شکی نیست که او تصمیم‌های سیاست خارجی را برای دهه‌ها شکل می‌داد و بر نقش آمریکا در جهان تاثیر داشت.»

هنری کیسینجر، دیپلمات برجسته آمریکایی که نقشی اساسی در شکل‌گیری جهان پس از جنگ جهانی دوم داشت، ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳ در سن ۱۰۰ سالگی درگذشت.

کیسینجر در سال ۱۹۷۳ به عنوان وزیر امور خارجه ایالات متحده منصوب شد. او در این سمت نقشی اساسی در گشایش روابط ایالات متحده با چین داشت.

XS
SM
MD
LG