لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۵

جو بایدن: آمریکا به اسلام بی احترامی نمی کند


جو بایدن: آمریکا به اسلام بی احترامی نمی کند
جو بایدن: آمریکا به اسلام بی احترامی نمی کند

جو بایدن معاون رییس جمهوری آمریکا می گوید ایالات متحده و پاکستان «مشارکت ماندگاری» علیه «ایدئولوژی های افراطی»، که بر منافع مشترک استوار است، بوجود آورده اند.
بایدن این موضوع را روز چهارشنبه در اسلام آباد در پی گفت و گو با آصف علی زرداری رییس جمهوری و یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان عنوان کرد. او همچنین با ژنرال اشفق کیانی فرمانده ارتش به گفت و گو نشست.
بایدن در کنفرانس خبری مشترکی با گیلانی گفت او درباره مجموعه ای از مسائل دو جانبه و منطقه ای با رهبران پاکستان به بحث پرداخت، و وضعیت افغانستان را بررسی کرد.
بایدن، که پیشتر در کابل با حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان ملاقات کرده بود، گفت تروریست های القاعده تهدیدی برای پاکستان و نیز آمریکا هستند و او یقین دارد که رهبری پاکستان در نبرد با تروریسم در مسیری درست حرکت می کند.
معاون رییس جمهوری آمریکا اظهار داشت او می خواهد به
«برداشت های نادرستی» که درباره نقش آمریکا در پاکستان وجود دارد بپردازد، و گفت این افراط گرایان هستند که حاکمیت پاکستان را نقض می کنند، نه آمریکا.
بایدن گفت آمریکا به اسلام بی احترامی نمی کند بلکه پیروان آنرا با آغوش باز می پذیرد، و افزود اسلام سریع الرشد ترین مذهب در آمریکا است.
او همچنین گفت سیاست های آمریکا نسبت به هند به زیان پاکستان نیست، و یک پاکستان نیرومند که با همسایگانش در صلح باشد به نفع جامعه جهانی است.
بایدن همچنین ترور سلمان تاثیر فرماندار پنجاب را محکوم کرد و گفت جوامعی که به چنین خشونت هایی دست می زنند، خودشان سرانجام گرفتار آن خواهند شد.
پیشتر در کابل در روز سه شنبه، جو بایدن در کنفرانس خبری مشترکی با حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان، از آن کشور و نیز پاکستان خواست برای تقویت دستاوردهای ائتلاف بر فشار بر شورشیان طالبان در دو سوی مرز بیافزایند.

XS
SM
MD
LG