لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۹

رئیس جمهوری و بانوی اول آمریکا در مراسم یادبود ماموران اجرای قانون شرکت می‌کنند


رئیس جمهوری و بانوی اول آمریکا در اولین سالگرد درگذشت براین سیکنیک، افسر پلیس کنگره آمریکا، ادای احترام کردند. ۲ فوریه ۲۰۲۱
رئیس جمهوری و بانوی اول آمریکا در اولین سالگرد درگذشت براین سیکنیک، افسر پلیس کنگره آمریکا، ادای احترام کردند. ۲ فوریه ۲۰۲۱

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، و جیل بایدن، بانوی اول، روز شنبه ۲۴ مهر در یک مراسم یادبود در کنگره ایالات متحده شرکت می‌کنند. هدف از برگزاری این مراسم گرامی‌داشت یاد ماموران اجرای قانون است که در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ جان خود را حین انجام وظیفه از دست دادند.

کاخ سفید همچنین با صدور بیانیه‌ای دستور داد در روز شنبه پرچم‌های آمریکا در ساختمان‌های عمومی به صورت نیمه افراشته به اهتزاز درآیند.

«مراسم یادبود افسران صلح ملی» اولین بار در سال ۱۹۸۲ و در قالب یک تجمع کوچک در پارک سنای واشنگتن، و با حضور ۱۲۰ نجات ‌یافته و حامیان ماموران اجرای قانون برگزار شد. از آن پس این مراسم به مجموعه ای از رویدادها تبدیل شد که هر سال هزاران نفر از نجات یافتگان و ماموران اجرای قانون را از سراسر کشور به پایتخت آمریکا می‌کشاند.

جو بایدن از زمان حضورش در سنای آمریکا، که با کمک ماموران اجرای قانون لایحه مربوط به جرائم را در سال ۱۹۹۴ تهیه کرد، همواره یکی از حامیان این ماموران بوده است.

اوایل سال جاری میلادی، رئیس جمهوری آمریکا برای ادای احترام به براین سیکنیک، افسر پلیس کنگره که حین شورش ۶ ژانویه کشته شد، از ساختمان کنگره دیدار کرد. براین سیک‌نیک، پس از آن که با اسپری شیمایی مورد حمله شورشیان قرار گرفت، بر اثر چند سکته قلبی پیاپی درگذشت.

XS
SM
MD
LG