لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۲

با امضای رئیس جمهوری آمریکا مصوبه هزار میلیارد دلاری بازسازی زیرساخت‌های کشور به قانون تبدیل شد


جو بایدن در مراسم امضای مصوبه زیرساخت‌ها - ۲۴ آبان ۱۴۰۰
جو بایدن در مراسم امضای مصوبه زیرساخت‌ها - ۲۴ آبان ۱۴۰۰

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه مصوبه هزار میلیارد دلاری کنگره برای بهبود زیرساخت‌‌های کشور را امضا و آن را به قانون تبدیل کرد.

امضای این مصوبه طی مراسمی در کاخ سفید انجام گرفت. دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان برای رساندن این مصوبه به میز رئیس جمهوری، آن را از مراحل مختلف کنگره‌ای که اختلافات بین قانون‌گذاران دو حزب در آن عمیق است، عبور دهند.

به گزارش رویترز، مصوبه زیرساخت‌ها برای ایجاد شغل در سراسر کشور طراحی شده است. طبق این قانون میلیاردها دلار به دولت‌های ایالتی و محلی آمریکا برای تعمیر پل‌ها و جاده‌های در حال تخریب، و همچنین برای گسترش دسترسی به اینترنت پهن‌باند برای میلیون‌ها آمریکایی، داده می‌شود و از این طریق اشتغال‌زایی می‌شود.

مراسم امضای مصوبه در هوای سرد و در محوطه جنوبی چمن‌کاری شده‌ کاخ سفید برگزار شد تا جمعیت زیادی را در خود جای دهد. این‌ مراسم لحظه‌ای کم‌نظیر را رقم زد که در آن اعضای هر دو حزب مایل بودند در کنار هم بایستند و یک موفقیت دوحزبی را جشن بگیرند.

به نوشته رویترز، برخی از افراد حاضر در جمعیت جو بایدن را که محبوبیتش به دلیل مدیریت او در عرصه‌ اقتصاد و سایر بخش‌ها کاهش یافته است، با شعارهای حمایتی «جو، جو، جو» تشویق کردند.

پرزیدنت بایدن گفت که تصویب این لایحه نشان داد «برخلاف بدبینی‌ها، دموکرات‌ها و جمهور‌خواهان می‌توانند دور هم جمع شوند و کاری را به نتیجه برسانند.» او این لایحه را «نقشه یقه آبی برای بازسازی آمریکا» خواند. «یقه-آبی» اشاره به نیروی کاری دارد که به طور عمده نیازمند استفاده از نیروی جسمی است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت: «در اغلب موارد دلیل اینکه کارهای ما در واشنگتن به نتیجه نمی‌رسد این است که اصرار داریم به همه چیزهایی که می‌خواهیم دست پیدا کنیم. با این قانون، ما بر به نتیجه رسیدن کار، تمرکز کردیم.»

کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن پیش از مراسم امضای این مصوبه، یک فرمان اجرایی امضا کرد که به موجب آن مواد اولیه و مصالح ساخته شده در ایالات متحده باید برای استفاده در پروژه‌های بازسازی زیرساخت‌ها در اولویت قرار بگیرند.

XS
SM
MD
LG