لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۳

بنیامین نتانیاهو خطاب به مردم ایران: شما دوست اسرائیل هستید


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز شنبه پیامی اینترنتی و دوستانه خطاب به مردم ایران منتشر کرد.

آقای نتانیاهو که پیام خود را در صفحه فیسبوک خود قرار داده، با اشاره به قدمت تاریخ و فرهنگ ایران، شهروندان ایرانی را دوست و نه دشمن اسرائیل خطاب کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، یک پیام ویدئویی خطاب به شهروندان ایران را روز شنبه، ۲ بهمن، در صفحه فیسبوک خود قرار داد. آقای نتانیاهو در پیام ویدئویی اش که به زبان انگلیسی ولی با زیرنویس فارسی تهیه شده است گفت «ما دوست شما هستیم و نه دشمن شما.»

ویدئوی کامل پیام آقای نتانیاهو به نقل حساب یوتیوب وی:

بنیامین نتانیاهو در بخشی از پیام خود گفت به زودی با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، درباره خنثی کردن تهدید رژیمی که خواستار نابودی اسرائیل است گفتگو خواهد کرد. اما او تأکید کرد میان رژیم و شهروندان ایران تفاوت قائل است.

آقای نتانیاهو در پیام ویدئویی خود خطاب به شهروندان ایرانی گفت «شما صاحبان تاریخی پر افتخار هستید، فرهنگی غنی دارید.گذشته ای سربلند و فرهنگی غنی دارید. متأسفانه توسط یک استبداد مذهبی به زنجیر کشیده شده اید.»

اسرائیل همواره ایران را به خاطر توسعه برنامه هسته ای تهران، ساخت موشک های دوربرد، و همچنین حمایت از گروه های شورشی در منطقه، خطرناک ترین دشمن خود تلقی کرده است. آقای نتانیاهو بارها تأکید کرده است که رژیم ایران در صورتیکه به سلاح هسته ای مجهز باشد، خطری برای وجود اسرائیل خواهد بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG