لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۰۳

بلژیک یک مظنون حملات تروریستی بروکسل را آزاد کرد


متهمی که پلیس بلژیک به دنبال او است، در این تصویر کلاه بر سر دارد.
متهمی که پلیس بلژیک به دنبال او است، در این تصویر کلاه بر سر دارد.

مظنونی که در گزارش های رسانه ای گفته شده بود متهم سوم حملات تروریستی فرودگاه بروکسل است، روز دوشنبه آزاد شد. پیشتر گفته شده بود او به همراه دو متهم دیگر که تصاویرشان در دوربین های مداربسته فرودگاه ضبط شده بود، مظنونان حملات تروریستی فرودگاه بروکسل هستند.

دفتر دادستانی فدرال بلژیک گفت مردی به نام "فیصل" را آزاد کرده است. دفتر دادستانی فدرال بلژیک گفت برای ادامه بازداشت این فرد شواهد کافی ندارد. رسانه های بلژیک گفته بودند نام او فیصل شفو است.

او روز شنبه به اتهام تروریسم بازداشت شد. یک منبع نزدیک به تحقیقات به خبرگزاری رویترز گفته است که مقامات معتقدند فیصل فردی است که دوربین های مداربسته فرودگاه تصاویر او را ضبط کرده اند.

پلیس بلژیک روز دوشنبه با انتشار تصاویر ویدیویی دوربین های مداربسته فرودگاه بروکسل، از مردم خواست برای شناسایی مردی که در تصاویر کلاه به سر دارد، کمک کنند. پلیس می گوید به نظر می رسد متهم شماره سه بمب خود را در فرودگاه رها و از صحنه فرار کرد، اما بمب منفجر نشد.

در همین حال، شمار تلفات حملات تروریستی هفته گذشته در بلژیک که فرودگاه و یک ایستگاه متروی بروکسل را هدف قرار داد، به ۳۵ نفر افزایش یافته است. چند نفر از قربانیان شهروندان آمریکایی هستند.

XS
SM
MD
LG