لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۵

درخواست از «بی بی سی» برای عذرخواهی از مکزیک


درخواست از «بی بی سی» برای عذرخواهی از مکزیک
درخواست از «بی بی سی» برای عذرخواهی از مکزیک

گروهی از قانونگذاران بریتانیایی خواستار عذرخواهی شبکه بی بی سی به دلیل سخنان مجریان یک برنامه این شبکه درباره کشور مکزیک شدند.

شش قانون گذار بریتانیایی در مجلس عوام بریتانیا می گویند اظهارات گفته شده در برنامه «تاپ گیر» یا «تخت گاز»، «جاهلانه، زیان آور و نژاد پرستانه» بوده است.

این قانون گذاران می گویند که سخنان زده شده در برنامه بی بی سی، «غیر قابل قبول»، و در حالی که نیک کلگ، معاون نخست وزیر بریتانیا قرار است راهی مکزیک شود، «بی موقع» بوده است.

قانون گذاران بریتانیایی خواستار عذرخواهی فوری شبکه تلویزیونی بی بی سی از مکزیک شده اند تا خللی در «روابط عالی سیاسی و تجاری» دو کشور رخ ندهد.

ماه گذشته میلادی، ریچارد هاموند، میزبان شوی تلویزیونی «تاپ گیر»، مکزیکی ها را هنگام صحبت درباره خودروهای مکزیکی، «تنبل و سست» توصیف کرد.

جرمی کلارکسون، میزبان دیگر این برنامه، با گرفتن یک کنترل تلویزیون و درحالی که خر و پف می کرد و در صندلی خود فرو رفته بود، با تمسخر سفیر مکزیک در بریتانیا گفت: بی بی سی از اظهارات ریچارد هاموند شکایتی دریافت نخواهد کرد چرا که سفیر مکزیک در این حالت قرار دارد.

سفیر مکزیک در بریتانیا در نامه ای به بی بی سی ، به دلیل اظهارات توهین آمیز برنامه بی بی سی درباره کشورش، خواستار عذرخواهی این شبکه شد.

XS
SM
MD
LG