لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۱

سخنگوی پیشین کاخ سفید از اقدام بی‌بی‌سی برای «معامله با دولت ایران» انتقاد کرد


آری فلایشر، سخنگوی پیشین کاخ سفید، در واکنش به اخبار توافق بی‌بی‌سی با دولت ایران برای همکاری با آن دولت در ازای این که بخش فارسی بی‌بی‌سی چیزی پخش نکند، گفته است که وظیفه خبرنگاران این است که اخبار را پوشش دهند و نه این که روی آن سرپوش بگذارند.

آری فلایشر گفت: «سی‌ان‌ان هم همین معامله را با صدام حسین در عراق کرد: پوشش خبری نرم [پوشش سطحی با پرداختن به اخبار کم‌اهمیت‌تر و بدون عمیق شدن در جزئیات] در ازای باز ماندن دفتر خبرگزاری. امیدوار بودم که بی‌بی‌سی از آن افتضاح سی‌ان‌ان، درس گرفته باشد.»

شماری از منابع، از جمله هافینگتون پست، گزارش داده اند که بخش جهانی بی‌بی‌سی با دولت ایران توافق کرده که خبرنگارانش به ایران بروند، به شرط این‌ که هیچ یک از گزارش‌های خود را با بخش فارسی بی‌بی‌سی همرسانی نکنند.

هافینگتون پست بخش‌هایی از ای‌میل کاری ارسال شده به بخش‌های مختلف را منتشر کرده که در آن آمده است گزارش خبرنگار اعزامی بی‌بی‌سی به ایران نباید تحت هیچ‌ عنوان در هیچ‌یک از بخش‌های بخش فارسی - از شبکه‌های اجتماعی گرفته تا تلویزیون و وبسایت آن - منتشر شود.

این گزارش می‌گوید در ماه فوریه هم بخش عربی بی‌بی‌سی اجازه پیدا کرد خبرنگاری به ایران بفرستد، به شرط این‌که هیچ‌یک از تولیداتش از بخش فارسی بی‌بی‌سی پخش نشود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG