لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۵

بانک ملی یک‌ماه بعد از سرقت از صندوق امانات: مالباختگان آرامش داشته باشند


بانک ملی شعبه دانشگاه تهران
بانک ملی شعبه دانشگاه تهران

بانک ملی ایران روز پنجشنبه از صدور دستور قضایی برای «احراز ابتدایی مالکیت اموال مکشوفه صاحبان صندوق‌های امانات» شعبه دانشگاه خبر داد.

بانک ملی از صاحبان اموال مکشوفه خواسته است با «حفظ آرامش»، فرصت «تطبیق»، «تشخیص» و «تحویل اموال» را به کارشناسان و مراجع قضایی دهند.

نیمه خرداد امسال و همزمان با تعطیلات طولانی مدت سالمرگ بنیانگذار جمهوری اسلامی، شعبه ممتاز بانک ملی دانشگاه تهران مورد دستبرد قرار گرفت و محتویات ۲۵۰ صندوق‌امانات این شعبه به سرقت رفت.

روابط عمومی بانک ملی گفت که بانک از محتویات داخل صندوق‌ امانات مطلع نبوده بنابراین نمی‌تواند درباره حجم یا عدد و رقم این سرقت اظهارنظر کند. پلیس هم در گزارشی گفت که به دلیل آشنایی کامل سارقان با محیط بانک و سرقت دستگاه ضبط تصاویر، نمی‌تواند به آمار و اطلاعات دقیقی از این سرقت از جمله تعداد سارقان و راه نفوذ آن‌ها به سامانه بانک دست یابد.

اما پس از گذشت تنها چند روز از سرقت پر سر و صدای صندوق امانات بانک ملی حسین رحیمی، رئیس‌ پلیس پایتخت، از دستگیری «اکثر سارقان با تلاش ماموران پلیس آگاهی» خبر داد.

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی عملکرد صداوسیما را در ماجرای پوشش خبری دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی مورد انتقاد قرار داد و گفت این رسانه باید از نیروی انتظامی که «تعدادی دزد را پس از ۴۸ ساعت دستگیر می‌کند» تقدیر کند.

XS
SM
MD
LG