لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۲

پسر جو بایدن در ۴۶ سالگی در گذشت


جو بایدن (راست) در کنار پسرش بو بایدن - ۲۷ اوت ۲۰۰۸
جو بایدن (راست) در کنار پسرش بو بایدن - ۲۷ اوت ۲۰۰۸

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که پسرش، بو بایدن، در اثر سرطان مغز، روز شنبه درگذشت. او هنگام مرگ ۴۶ سال داشت.

بو بایدن، که از او دو فرزند به جا مانده، دادستان کل ایالت دلور بود. او همچنین با «گارد ملی ایالت دلور» سابقه حضور در جنگ عراق را داشت.

جو بایدن در بیانیه ای گفت بو بایدن، «بهترین مردی بود که ما می شناختیم.» بو بایدن در سال ۲۰۱۰ دچار سکته مغزی شد اما این سکته بر قابلت کلامی یا حرکتی او تاثیر نداشت.

در سال ۲۰۱۳ بو بایدن پس از آنکه برای تعطیلات به یک سفر رفته بود، ضعیف شد و نمی توانست جهت حرکت خود را تشخیص دهد. او سپس در مرکز سرطان اندرسون تحت معاینه قرار گرفت و پزشکان تشخیص دادند که سرطان مغز دارد. بو بایدن سپس تحت عمل جراحی قرار گرفت و پزشکان گفتند که سلامت خود را باز یافته است.

اما سرطان بهار امسال بازگشت و بو بایدن در یک مرکز پزشکی در شهر بتزدا، واقع در ایالت مریلند و نزدیک شهر واشنگتن، تحت درمان ویژه قرار گرفت.

او عصر شنبه درگذشت و هنگام مرگ خانواده اش کنار او بودند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و میشل اوباما، همسر او در پیامی، درگذشت بو بایدن را به جو و جیل بایدن تسلیت گفتند و اعلام کردند که بو بایدن، در بسیاری از زمینه ها، مانند پدرش جو بایدن بود.

در پیام باراک اوباما آمده است: «میشل و من، امشب عزادار هستیم. بو بایدن یک دوست برای ما بود. خانواده او هالی، ناتالی و هانتر دوستان ما هستند.»

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از پیام خود آورده است: جو یکی از قوی ترین مردانی است که ما می شناسیم و هیچ چیز به اندازه خانواده برای او اهمیت ندارد.

جو بایدن سال ها پیش، در یک سانحه رانندگی همسر خود (مادر بو بایدن) و یک دخترش را از دست داده بود.

XS
SM
MD
LG