لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۹

بحرین: هشت نفر که می خواستند به ایران فرار کنند، دستگیر شدند


پلیس بحرین در حال بازرسی بدنی یک مرد در روستایی در غرب منامه.
پلیس بحرین در حال بازرسی بدنی یک مرد در روستایی در غرب منامه.

بحرین از دستگیری هشت نفر خبر داد که با قایق قصد فرار به ایران داشتند. بحرین در جنوب خلیج فارس قرار دارد.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام های بحرین گزارش کرده است دو مردی که در ایران پناهنده هستند، برای فرار این افراد برنامه ریزی کردند.

بر اساس این گزارش، هشت فرد دستگیر شده در بحرین، دارای احکام قضایی از ده تا پانزده سال هستند که به طور غیابی دریافت کرده اند.

این درحالی است که بنا به گزارش های موجود، روز جمعه هفده زندانی موفق به فرار از زندانی در بحرین شدند ولی هشت نفر آنها را پلیس بازداشت کرد، ولی اسامی شش زندانی فراری در میان هشت فردی که روز یکشنبه بازداشت شده اند وجود ندارد.

بنا به گزارش رویترز، هزاران نفر از شیعیان بحرین، با اتهامات گوناگونی نظیر حمله به نیروهای امنیتی در منطقه ای که ناوگان پنجم آمریکا در آن مستقر است، تا اعتراضات به آنچه سیستم حکومتی تبعیض آمیز خوانده می شود در زندان هستند.

بحرین بارها جمهوری اسلامی ایران به تحریک شیعیان متهم کرده است، اتهامی که ایران آن را رد می کند. اکثریت جمعیت بحرین را شیعیان تشکیل می دهند، اما حکومت این کشور را یک خاندان سنی تحت کنترل دارد. شیعیان بحرینی، حکومت این کشور را متهم می کنند که با پذیرش مهاجران سنی از کشورهایی نظیر پاکستان، سعی دارد ترکیب جمعیتی را بهم بزند.

XS
SM
MD
LG