لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۲۴

بحرین می گوید سپاه پاسداران پشت بمب‌گذازی تیرماه در این کشور است


بحرین و ایران در هفته های اخیر بر جنگ لفظی خود افزوده اند.
بحرین و ایران در هفته های اخیر بر جنگ لفظی خود افزوده اند.

بحرین دو مرد را بازداشت کرد که متهم هستند تیرماه گذشته در یک بمب گذاری موجب مرگ یک زن شده بودند. دولت این کشور می گوید آنها آموزش و حمایت از ایران دریافت کرده بودند.

یکی از وزرای دولت بحرین هویت نفر سوم را فاش نکرد اما گفت او به ایران فرار کرده است. اتهام دولت بحرین علیه ایران در ادامه چالش بین این دو کشور است.

انفجار بمب کنار جاده ای در روستای عکر شرقی روی داد و به گفته رسانه های بحرین در آن انفجار یک زن که سوار خودرویی بود کشته شد و سه کودک همراه این زن زخمی شدند.

بیانیه دولت بحرین می گوید این سه مرد آموزش نظامی و بمب گذاری را از سپاه پاسداران ایران فرا گرفته اند و حتی یکی از این سه نفر برای آموزش به ایران سفر کرده بود.

ایران واکنشی به این گزارش نشان نداده است. دولت سنی بحرین، ایران را به تحریک شیعیان بحرین متهم می کند. همزمان ایران می گوید بحرین چون متحد عربستان است، علیه ایران سخن می گوید.

یک ماه پیش بعد از اینکه بحرین روحانی شیعه این کشور، عیسی قاسم را سلب تابعیت کرد، برخی مقام های ایران به شدت از دولت بحرین انتقاد کردند وحتی قاسم سلیمانی از "مقاومت مسلحانه" در بحرین و "سقوط رژیم" بحرین گفت.

XS
SM
MD
LG