لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۵

اعتراض پارلمان کویت به عدم اعزام نیرو به بحرین


اعتراض پارلمان کویت به عدم اعزام نیرو به بحرین
اعتراض پارلمان کویت به عدم اعزام نیرو به بحرین

نمایندگان اسلامی پارلمان کویت تصمیم گرفتند نخست وزیر آن کشور را بدلیل عدم اعزام نیرو به بحرین مورد سؤال قرار دهند. این نمایندگان همچنین جمهوری اسلامی را برای دخالت در امورکویت شدیدا مورد انتقاد قرار دادند.

این خبر توسط قانونگذاران سُنی سلفی ، «محمد هایف» و «ولید الطباطبایی» شنبه شب وپس از یک گردهم آیی بزرگ توسط اسلامی ها بمنظور تقبیح تصمیم دولت مبنی برعدم اعزام نیرو به بحرین اعلام شد. کویت تاکنون در این زمینه سکوت اختیار کرده و روشن نیست آیا نیرو به بحرین فرستاده است یا نه.

پنج شنبه اقلیت مسلمان شیعه امارات متحده عربی یک گردهمایی برای تشکر از دولت درعدم اعزام نیرو به بحرین برای کمک به دولت سنی در سرکوبی شیعه های آن کشور، تشکیل دادند.

صدهاتن از نیروهای «محافظ شبه جزیره» از شش کشور شورای همکاری خلیج فارس هفته پیش بمنظور کمک به دولت بحرین علیه اعتراضها برهبری شیعه ها به بحرین اعزام شدند.

سخنگویان در گردهم آیی در مقابل دفاتر دولت در شهرکویت ، قویا به انتقاد شدید ازشیخ «احمد آل صباح» نخست وزیر پرداخته و خواستار کناره گیری وی شدند. معترضین همچنین دولت جمهوری اسلامی ایران را متهم به دخالت در امور بحرین کردند و خواستار اعزام نیرو به بحرین شدند.

نمایندگان پارلمان کویت تظاهرات بحرین را بخشی از توطنُه شیعه ها برای کنترل بحرین خواندند ودولت ایران را «سر شیطان» و تهدید اصلی در منطقه خلیج فارس توصیف کردند وگفتند تظاهر کنندگان بحرین از ایران می آیند و افزودند ایران عراق را کنترل میکند، وامروز سعی در کنترل بحرین دارد و فردا به سراغ کویت خواهد آمد و باید برای مقابله با آن یک اتحاد واقعی خلیج ایجاد شود.

XS
SM
MD
LG