لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۵

همبستگی معلمان در بند؛ عزیز قاسم‌زاده خواستار آزادی فوری جعفر ابراهیمی شد


عزیز قاسم‌زاده- جعفر ابراهیمی
عزیز قاسم‌زاده- جعفر ابراهیمی

عزیز قاسم‌زاده معلم بازداشتی در زندان لاکان رشت، یکشنبه ۱۹ شهریور در پیامی با انتقاد از انتقال جعفر ابراهیمی، دیگر معلم دربند، از زندان اوین به زندان قزل‌حصار، بر لزوم آزادی فوری جعفر ابراهیمی و فراهم کردن شرایط درمان او در بیرون از زندان تاکید کرد.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، آقای قاسم‌زاده با اشاره به بروز اتفاقات ناگوار و پیش‌بینی ناپذیر قبلی برای شماری از زندانیان بیمار تصریح کرد: «ندادن مرخصی قانونی و سخت‌تر کردن شرایط برای یک زندانی بیمار نه تنها با آیین مروت، رواداری و مهرورزی کمترین وثاقتی ندارد، بلکه ناقض صریح قوانین موضوعه و مصرحه کشور در خصوص حقوق زندانیان به ویژه زندانیان بیمار است.»

عزیز قاسم‌زاده معلمی با سابقه ۲۵ سال تدریس که هم‌اکنون برای یک پرونده سیاسی در زندان لاکان رشت نگهداری می‌شود، هشتم شهریورماه به حکم «هیات بدوی رسیدگی به تخلفات کارکنان آموزش و پرورش استان گیلان» برای همیشه از آموزش و پرورش اخراج شد.

به گزارش کانال تلگرامی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، شرکت در تجمعات صنفی معلمان، سر دادن ترانه در تجمعات اعتراضی و مصاحبه با شبکه‌های خبری خارج از ایران، از مصادیق جرایم عزیز قاسم‌زاده عنوان شده است.

جعفر ابراهیمی، بازرس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، اردیبهشت سال ۱۴۰۱ بازداشت و با وجود بیماری به پنج سال حبس محکوم شده است.

عرفان کرم‌ویسی، وکیل آقای ابراهیمی، یک‌شنبه ۱۲ شهریور با اعلام این که با شکایت اداره کل زندان‌های استان تهران پرونده جدیدی علیه جعفر ابراهیمی تشکیل شده از انتقال او به زندان قزلحصار و محرومیتش از مرخصی درمانی خبر داد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران نیز در واکنش به «تبعید» جعفر ابراهیمی به زندان قزل‌حصار، این اقدام را «حرکتی غیرانسانی و غیرقانونی» دانست و درباره «وضعیت وخیم جسمانی» این معلم زندانی هشدار داد.

دیوید ادواردز، دبیر کل سازمان آموزش بین‌الملل، روز ۱۸ شهریور در نامه‌ای با اشاره به وخامت شرایط جسمانی جعفر ابراهیمی و اسماعیل عبدی در زندان، از جمهوری اسلامی خواست که با مرخصی استعلاجی آنها موافقت کنند.

XS
SM
MD
LG