لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۵

معاون نخست‌وزیر استرالیا: در حملات به حوثی‌ها مشارکت داشتیم


ریچارد مارلز، وزیر دفاع و معاون نخست وزیر استرالیا، روز جمعه ۲۲ دی، از مشارکت نیروهای این کشور در «ستاد عملیاتی» حملات به حوثی‌ها در یمن خبر داد و گفت که او نمی تواند بیشتر در مورد ماهیت دقیق مشارکت آنها توضیح دهد.

به گزارش شبکه خبری ای بی سی استرالیا، آقای مارلز مشارکت این کشور در حملات بامداد جمعه را «کاملاً مطابق» با منافع ملی استرالیا دانست و تاکید کرد که حوثی‌ها اقدام به «برهم زدن نظم مبتنی بر قوانین» کردند و استرالیا باید برای آزادی دریانوردی بایستد.

ایالات متحده و بریتانیا در بامداد جمعه، حملات هوایی علیه مواضع متعلق به حوثی‌های مورد حمایت ایران در یمن انجام دادند. این اقدام در واکنش به حملات مستمر این گروه شبه‌نظامی به کشتی‌ها در دریای سرخ صورت گرفت.

وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور و بریتانیا حملاتی را علیه اهداف نظامی واقع در مناطق تحت‌کنترل حوثی‌ها در یمن انجام دادند؛ عملیاتی که با هدف «مختل‌کردن توانمندی‌های حوثی‌ها» و جلوگیری از «تهدید تجارت جهانی» انجام شد.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا هم روز پنجشنبه در بیانیه‌ای با تایید حملات آمریکا و بریتانیا به مواضع حوثی‌ها در یمن گفت :«این حملات به دستور من و با حضور نیروهای نظامی ایالات متحده، بریتانیا و با حمایت استرالیا، بحرین، کانادا و هلند، با موفقیت، متحد و قاطع انجام شد.»

XS
SM
MD
LG