لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۰

حمله «افراد ناشناس» به «فعالان اصلاح‌طلب» در گچساران با گلوله‌های ساچمه‌ای


عکس از آرشیو

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، روز شنبه ۲۰ خردادماه از مصدومیت تعدادی از فعالان مجازی و اهالی رسانه با شلیک افراد ناشناس در گچساران واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

زمان این حمله اندکی پس از ساعت ۹ شب پنجشنبه ۱۸ خرداد مقابل یک قهوه‌خانه اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، ۱۱ تن از فعالان رسانه‌ای اصلاح‌طلب پنجشنبه‌شب توسط افراد ناشناس هدف شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای قرار گرفتند و چهار تن از آنان مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

افراد مصدوم‌شده میلاد محمدی، ضعیم موسوی، عباس الهی و میثم سینا معرفی شده‌اند.

این گزارش حاکی است که میلاد محمدی بر اثر این حمله هم‌اکنون «۱۵ ساچمه» در بدن دارد.

علیرضا کفایی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در استان کهگیلویه و بویراحمد، در یادداشتی با اظهار تاسف از این اتفاق، بر لزوم جلوگیری از گسترش این قبیل «حملات خطرناک» تاکید کرد.

نیروی انتظامی گچساران در واکنش به این حمله وعده داده است که افراد مهاجم هر چه زودتر شناسایی و معرفی خواهند شد.

از هدف و انگیزه فرد یا افراد مهاجم خبری منتشر نشده است.

در جریان جنبش «زن، زندگی، آزادی» ماموران حکومتی به‌طور گسترده‌ای از گلوله‌های ساچمه‌ای برای شلیک به شهروندان استفاده کردند که بر اثر آن شماری از معترضان زخمی شدند و تعداد زیادی نیز بینایی خود را از دست دادند.

سازمان حقوق بشر ایران این شلیک‌ها را «هدفمند» و «سیستماتیک» خوانده است.

محسن برهانی، حقوقدان ساکن تهران نیز شلیک ماموران حکومتی به چشم‌های معترضان را مصداق «جنایت عمدی» دانست و اعلام کرد که بر اساس قانون مجازات اسلامی، عاملان این شلیک‌ها مستحق قصاص، پرداخت دیه و حبس هستند.

برخی از زنان جوانی که در جریان خیزش «مهسا» از ناحیه چشم مصدوم و نابینا شدند، طی هفته‌های گذشته با انتشار تصاویری از چهره خود، بر عزم‌شان برای رسیدن به آزادی تاکید کرده‌اند و از لزوم اتحاد، همبستگی و امیدواری به آینده ایران گفته‌اند.

XS
SM
MD
LG