لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۸

به دستورارشاد اسلامی ادامه فیلمبرداری «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی متوقف شد


به دستورارشاد اسلامی ادامه فیلمبرداری «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی متوقف شد
به دستورارشاد اسلامی ادامه فیلمبرداری «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی متوقف شد

خبرگزاریهای فرهنگی و هنری از جمله «هنر نیوز» وابسته به «هیئت اسلامی هنرمندان» روز چهارشنبه گزارش کردند: به دستور مستقیم علیرضا سجادپور، مدیراداره کل نظارت و ارزشیابی ارشاد اسلامی، فیلم در دست ساخت «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی و تهیه کنندگی اصغر فرهادی سازنده فیلم «درباره الی» متوقف و لغو پروانه شده است. هرچند مدیر اداره کل نظارت و ارزشیابی ارشاد فیلم در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: «ترجیح می دهم درباره لغو پروانه ساخت این فیلم فعلا اظهار نظری نکنم.» اما خبرگزاریها گزارش کرده اند سجادپور منتظر کسب تکلیف از مقاماتی ست که به دستور آنان پروانه فیلم در حال ساخت را لغو کرده است.

بعضی از سایتهای سینمایی گزارش کرده اند علیرضا سجادپور که فرمانبر محافل تندرو حاکمیت از جمله گردانندگان کیهان است، به دستور همین محافل و برخلاف عرف معمول بدعتی تازه در تاریخ سانسور فیلم در ایران نهاده، فیلم در دست ساخت را لغو پروانه کرده است.

ماه گذشته خبرگزاری ایسنا گزارش کرده بود: «جلسات شورای صدور پروانه نمایش 35 میلیمتری و شورای صدور پروانه فیلمسازی 35 میلیمتری در تاریخ 7/4/89 در اداره کل ارزشیابی و نظارت تشکیل و فیلم «جدایی نادر از سیمین» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی اصغر فرهادی (ژانر اجتماعی) و ... از این شورا پروانه ساخت دریافت کرده اند.»

محمود کلاری مدیر فیلمبرداری، و بانک پاسارگارد، نگار اسکندرفر و اصغر فرهادی سرمایه گذاران این فیلم هستند.

فیلمبرداری این فیلم با بازی لیلا حاتمی، شهاب حسینی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، بابک کریمی، علی‌اصغر شهبازی، شیرین یزدان‌بخش، کیمیا حسینی و مریلا زارعی در تهران ادامه دارد و تا کنون 20درصد آن انجام شده است.

XS
SM
MD
LG