لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۴

خانه سینما کارنامه جواد شمقدری را بررسی می کند


خانه سینما کارنامه جواد شمقدری را بررسی می کند
خانه سینما کارنامه جواد شمقدری را بررسی می کند

خانه سینما می گوید بررسی و ارزیابی عملکرد معاونت سینمایی را در دستور کار خود قرار داده است.

روابط عمومی خانه سینما می افزاید این پیشنهاد روز یکشنبه بیست و دوم اسفند از سوی هیئت مدیره خانه سینما به تصویب رسید.

به گفته خانه سینما، بررسی دفترچه سیاستگذاری معاونت و نحوه اجرای آن و همچنین تناسب اجرای سیاست ها با اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی، صدور پروانه ساخت و پروانه نمایش، نحوه استفاده از بودجه های دولتی در جهت واگذاری تسهیلات به پروژه ها و افراد خاص، نحوه اجرای مصوبات هیات وزیران،‌ اقدامات معاونت در ارتباط و تعامل مناسب با نهادهای صنفی، برگزاری جشنواره فجر و نسبت آن با جشن های در خور انقلاب اسلامی و شئون حرفه ای سینما، میزان توجه به زیر ساخت های سینما از قبیل ساخت شهرك سینمایی، توسعه لابراتوارها، ساخت و تجهیز سالن های سینما، گسترش سخت افزاری و آموزش تكنولوژهای نوین سینمای و عدم اجرای مصوبات قانونی برنامه چهارم توسعه نظیر راه اندازی صندوق بیمه بیكاری، ‌طراحی و تأمین امنیت شغلی و استقرار نظام صنفی در مدیریت سینما از جمله موارد مورد توجه كمیته مورد نظر خواهد بود.

هیئت مدیره خانه سینما می گوید: نتایج این بررسی در اختیار مراجع ذیصلاح از جمله: دفتر رهبری، رئیس جمهوری، مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی و خانواده بزرگ سینمای ایران قرار خواهد گرفت.

هیات مدیره همچنین تصویب كرد، صرف نظر از ادبیات نامناسب معاونت سینمایی و كاركنان ایشان در مورد جامعه اصناف سینمای ایران (خانه سینما) با بیش از دو دهه سابقه افتخارامیز و بیش از پنج هزار عضو كه شامل اكثریت قاطع شاغلین سینمای ایران است. مدعای قانونی خود را جهت رسیدگی از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری می كند.

جواد شمقدری، معاونت سینمایی در آخرین اظهارنظر پیرامون خانه سینما گفته بود این نهاد صنفی غیرقانونی ست و معاونت سینمایی در فکر جایگزینی یک نهاد دیگر بجای خانه سینماست.

معاونت سینمایی همچنین افزوده بود: من حرف اول و آخر را در سینمای ایران می زنم.

خانه سینما می گوید قطع بودجه خانه سینما، حذف نمایندگان این نهاد از شورای صدور مجوز ساخت فیلم و دیگر حوزه های سینمایی، پرونده سازی برای اعضای خانه سینما از جمله اقدامات جواد شمقدری معاونت سینمایی وزارت ارشاد علیه این نهاد صنفی خانواده سینماست.

XS
SM
MD
LG