لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۶

تیرانداز پایگاه فورت هود به ۱۳ فقره قتل عمد متهم شد


حسن متهم است به سوی سربازان غیر مسلح در پایگاه، درحالی که برای اعزام به عراق و افغانستان آماده می شدند، تیراندازی کرد

مقامات ارتش آمریکا می گویند سرگرد ندال مالک حسن، به ۱۳ فقره قتل عمد در ارتباط با حادثه تیراندازی در پایگاه فورت هود متهم شده است.


کریس گری، سخنگوی اداره تحقیقات جنایی ارتش این خبر را روز پنجشنبه در فورت هود اعلام کرد و گفت ممکن است در حالی که تحقیقات جریان دارد اتهامات دیگری عنوان شود.

در این میان، پرزیدنت اوباما دستورداده است تمام اطلاعات مربوط به حسن بررسی شود. رییس جمهوری در یادداشتی گفت این بررسی مشخص خواهد ساخت که آیا آژانس های دولتی در مورد اطلاعات محرمانه درباره مظنون پیش از تیراندازی درست عمل کردند یا نه.


حسن متهم است به سوی سربازان غیر مسلح در پایگاه، درحالی که برای اعزام به عراق و افغانستان آماده می شدند، تیراندازی کرد.


مقامات درباره انگیزه های حمله و در حالی تحقیق می کنند که گفته می شود مقامات آمریکایی علائم هشدار دهنده ای را که می توانست از حمله که ۱۳ کشته و ۳۰ مجروح برجا گذاشت جلوگیری کنند، نادیده گرفتند.


گروهی از پزشکان ارتش که بر آموزش حسن به عنوان یک روانشناس ارتش نظارت داشتند، یک سال پیش نسبت به رفتار غیر عادی او ابراز نگرانی کردند.


حسن، که در جریان حمله هدف گلوله های متعدد یک پلیس غیر نظامی قرار گرفت، در یک بیمارستان نظامی در نزدیکی سان آنتونیو در تگزاس رور به بهبود می رود.


رسانه های آمریکا روز چهارشنبه به نقل از مقامات ناشناس ارتش گفتند پزشکانی که یک سال قبل وضعیت حسن را بررسی می کردند، سلسله جلساتی تشکیل دادند و درباره مشکلات کارآیی و حالت روانی او بحث کردند.

XS
SM
MD
LG