لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۲

در تجمع اعتراضی سه نفر از مخالفان ترامپ در آریزونا بازداشت شدند


رقابت داوطلبان نامزدی هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنان ادامه دارد.

این رقابت ها در روز شنبه در ایالت جنوبی آریزونا با تجمع اعتراضی مخالفان دونالد ترامپ، نامزد میلیاردر پیشتاز حزب جمهوریخواه، همراه بود.

معترضان تلاش کردند مسیر منتهی به سخنرانی آقای ترامپ در نزدیکی مرز آمریکا با مکزیک را مسدود کنند.

بنا به گزارش ها، سه تظاهرات کننده که پلاکاردهای ضد ترامپ حمل می کردند بازداشت شده اند.

آقای ترامپ از منتقدان سرسخت سیاست های مهاجرت آمریکا به ویژه در قبال شهروندان آمریکای جنوبی است و احداث یک دیوار حائل مرزی برای جلوگیری از ورود غیرقانونی مهاجران به ایالات متحده از طریق مکزیک را در صدر شعارها و وعده های انتخاباتی اش قرار داده است.

روز شنبه همزمان با برپایی تظاهرات دیگری در مقابل یکی از املاک دونالد ترامپ، در نیویورک، برنی سندرز، تنها رقیب هیلاری کلینتون، داوطلب پیشتاز انتخابات درون حزبی دمکرات ها، در یک منطقه مرزی ایالت آریزونا سخنرانی کرد.

آقای ساندرز برخلاف دونالد ترامپ خواهان توقف اجرای برنامه اخراج مهاجران غیرقانونی از آمریکا و اصلاحات در قوانین مهاجرت ایالت متحده است.

روزنامه وال استریت ژورنال که دیدگاه هایش نزدیک به حزب جمهوریخواه است، می گوید برنامه های دونالد ترامپ و رقیب هم حزبی اش در انتخابات یعنی سناتور تد کروز برای اخراج دسته جمعی بیش از ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی در آمریکا، ممکن است برای مالیت دهندگان آمریکایی دست کم ۴۰۰ میلیارد دلار هزینه داشته باشد و به میزان هزار میلیارد دلار از تولید ناخالص داخلی آمریکا GDP بکاهد.

XS
SM
MD
LG