لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۳

حمایت خانواده قربانیان حمله تروریستی کالیفرنیا از اف.بی.آی در مقابل اپل


عکس تزئینی
عکس تزئینی

در حالی که شرکت اپل همچنان در مقابل حکم دادگاه برای شکستن قفل آیفون مهاجم حمله تروریستی سان‌ برناردینو در ایالت کالیفرنیا مقاومت می کند، رئیس پلیس فدرال ایالات متحده می گوید بزرگی این حمله به قدری بوده که پیگیری تمامی جوانب در رسیدگی به این حمله را توجیه می کند.

شرکت اپل در آخرین اقدام خود خواستار ایجاد یک کمیسیون دولتی یا هیئت کارشناسی شده تا پیامدهای تقاضا در مورد مسائلی چون امنیت ملی و آزادی فردی را بررسی کند.

شرکت اپل می گوید شکستن قفل آیفون مهاجمان سان برناردینو، که در ماه دسامبر منجر به کشته شدن ۱۴ نفر شد، حریم خصوصی اطلاعاتی و در نتیجه امنیت میلیون ها مشتری اپل را به خطر خواهد انداخت و ایجاد نرم‌افزاری که بتواند قفل آیفون های این شرکت را بشکند، رویه خطرناکی را در آینده ایجاد خواهد کرد.

پلیس فدرال ایالات متحده، اف.بی.ای، که به این پرونده حمله تروریستی رسیدگی می کند، از دادگاه خواسته است شرکت اپل را مجبور به ارائه راهی برای رمزگشایی از آیفون مهاجمان کند.

ادامه امتناع شرکت اپل از خواست اف‌بی‌آی برای رمزگشایی تلفن عوامل حمله تروریستی کالیفرنیا

جیمز کومی مدیر اف.بی.ای می گوید پیگیری تمامی جوانب در رسیدگی به این حمله تروریستی ضروری است و اف.بی.آی فقط می خواهد با یک حکم قانونی به رمز ورود به آیفون این دو مهاجم دسترسی یابد. کاری که در صورت عدم کمک شرکت اپل ممکن است یک دهه به طول انجامد.

اف.بی.آی معتقد است آیفون رضوان فاروق و تشفین مالک، دو مهاجم پاکستانی تبار این حمله تروریستی، ممکن است حامل اطلاعات بسیار مهمی باشد.

از سوی دیگر قربانیان حمله تروریستی سان برناردینو و خانواده کشته شدگان نیز در حمایت از دولت به مجبور کردن اپل به شکستن قفل این دو مهاجم دادخواستی به دادگاه ارائه خواهند داد.

وکیل این خانواده ها می گوید آنها هدف تروریست ها قرار گرفته اند و می خواهند علت حمله و چگونگی آن را در یابند.

در حالی که این مساله مناظره ای در انتخاب بین حریم خصوصی شهروندان و امنیت آنها ایجاد کرده است، دادخواست قربانیان این حمله موضع محکم تری را برای دولت در مقابله با شرکت اپل ایجاد خواهد کرد.

آیفون به گونه ای برنامه ریزی شده که در صورت قفل شدن، بدون رمز ورود، دسترسی به آن غیر ممکن می‌شود و اگر ده بار پشت سر هم رمز ورود به اشتباه وارد شود، اطلاعات آن به طور اتوماتیک پاک می شود.

XS
SM
MD
LG