لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۴

همزمان با فرود هواپیمای تل آویو، جمعیت «ضد اسرائیلی» به فرودگاهی در روسیه یورش بردند


تصاویری از معترضان بر روی باند فرودگاهی در داغستان روسیه
تصاویری از معترضان بر روی باند فرودگاهی در داغستان روسیه

یک جمعیت «خشمگین» در منطقه عمدتا مسلمان داغستان روسیه به فرودگاهی حمله کردند که یک پرواز از اسرائیل روز یکشنبه به آنجا رسید و مقامات را مجبور به بستن این مرکز و تغییر مسیر پروازها کردند.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، بر اساس بیانیه وزارت بهداشت داغستان در اواخر روز یکشنبه، درگیری‌ها دست کم ۱۰ زخمی برجای گذاشت که حال دو نفر وخیم گزارش شده است.

به گزارش تاس، رسانه دولتی روسیه، «تجمع‌کنندگان مخالف درگیری فلسطین و اسرائیل هستند.»

شبکه خبری سی‌ان‌آن به نقل از بیانیه آژانس حمل و نقل هوایی فدرال روسیه گزارش داد که فرودگاه «ماخاچکالا اویتاش» (MCX) به طور موقت بسته شد و پروازها تغییر مسیر دادند و «افراد ناشناس» وارد این تاسیسات شدند.

پرواز خطوط هوایی «رد وینگ» Red Wing از تل آویو یکشنبه ساعت ۱۹:۱۷ به وقت محلی فرود آمد که به سرعت توسط معترضان محاصره شد.

ویدئوهای متعددی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، جمعیتی از مردم را در داخل فرودگاه و روی باند فرودگاه نشان می‌دهد که برخی از آن‌ها با پرچم‌هایی از فلسطینی‌ها حمایت می‌کنند و برخی دیگر «به زور» از درهای بسته ترمینال بین‌المللی عبور می‌کنند.

شبکه سی‌ان‌ان همچنین گزارش داد که جمعیت در بیرون فرودگاه تابلوهایی در دست داشتند که شامل شعارهایی مانند «ما علیه پناهندگان یهودی هستیم» و «در داغستان جایی برای قاتلان کودک نیست» در دست داشتند.

این حادثه آخرین موردی است که تنش‌ها و شکاف‌های بزرگ جهانی را بر سر جنگ جاری اسرائیل و حماس نشان می‌دهد که با حمله تروریستی شبه‌نظامیان حماس در ۷ اکتبر که منجر به کشته شدن حدود ۱۴۰۰ نفر، عمدتا غیرنظامی، و ربودن بیش از ۲۰۰ نفر شد، آغاز شد.

آمریکا، ژاپن و اتحادیه اروپا این گروه شبه‌نظامی فلسطینی که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد را به عنوان سازمان تروریستی شناخته است.

XS
SM
MD
LG