لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۵

سفر ناگهانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی به نیویورک با انتقادهایی همراه شد


سفر ناگهانی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، به نیویورک برای رایزنی درباره درگیری‌های میان اسرائیل و حماس با انتقادهایی همراه شد.

جونی ارنست، سناتور جمهوری‌خواه، در واکنش به این سفر گفت: «در حالی که تروریست‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی به نیروهای آمریکایی حمله کرده و شهروندان آمریکا را گروگان گرفته‌اند، دولت بایدن به یک مقام ارشد جمهوری اسلامی ویزا می‌دهد. این مماشات باید پایان یابد.»

مارک والاس، مدیر عامل سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای، نیز با انتقاد از حضور امیرعبداللهیان در نیویورک گفت: «او که دستانش به خون آمریکایی‌ها آلوده است، نباید اجازه ورود به خاک آمریکا را دریافت می‌کرد.»

والاس همچنین از هتل میلنیوم هیلتون منهتن، محل اقامت امیرعبداللهیان، خواست تا این مقام جمهوری اسلامی و هیات همراه او را اخراج کند.

امیرعبداللهیان پیشتر در نامه‌ای به ولکر تورک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، حملات اسرائیل به نوار غزه را «جنایت علیه بشریت» و «یک کارزار برای نسل کشی» توصیف کرده بود.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، روز چهارشنبه با هشدار به جمهوری اسلامی گفت: «در صورت ادامه حملات ایران یا گروههای نیابتی آنها به مواضع آمریکا در خاورمیانه، رهبران جمهوری اسلامی با واکنش قطعی واشنگتن روبرو خواهند شد.»

XS
SM
MD
LG