لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۰

چهار ایالت در آمریکا با وجود شرایط اضطراری ناشی از کرونا، ۱۷ مارس انتخابات برگزار می‌کنند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - با وجود این که بیشتر رخدادهای سیاسی در ایالات متحده به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده است، چهار ایالت در آمریکا روز سه شنبه صحنه برگزاری انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری ایالات متحده خواهد بود. انتخابات در این چهار ایالت احتمالا هر گونه تردید درباره این که چه نامزدی از سوی حزب دموکرات در ماه نوامبر با پرزیدنت ترامپ رقابت خواهد کرد از بین می برد.

انتظار می رود جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، در چهار ایالت فلوریدا، اوهایو، ایلینوی و آریزونا فاصله اش با سناتور برنی سندرز در نمایندگان اعزامی به مجمع ملی حزب دموکرات را بیشتر کند.

هنوز روشن نیست شیوع کرونا چه تاثیری بر انتخابات سه شنبه خواهد گذاشت، اما در انتخابات درون حزبی چند هفته اخیر نرخ مشارکت بالا بوده و نظرسنجی ها از حمایت قوی رای دهندگان ۱۸ تا ۲۹ ساله از سندرز حکایت دارد.

با این وجود، رای دهندگان جوان در مقایسه با رای دهندگان مسن حضوری پر تعداد ندارند تا بتوانند مانع پیروزی های بایدن در ایالت های مهم شوند.

نظرسنجی ها نشان می دهد که بسیاری از رای دهندگان دموکرات بایدن را نامزد انتخاباتی مناسب تری برای شکست پرزیدنت ترامپ می بینند و این امر را بر مواضع سیاسی نامزدها درباره اصلاح بیمه خدمات درمانی و مقرون به صرفه کردن دانشگاه ها ارجح می دانند.

بنا بر نظرسنجی ها بایدن در هر چهار ایالت صحنه رقابت روز سه شنبه از سندرز پیش است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG