لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۵

بایدن و سندرز در مناظره‌ای مجادله آمیز بر سر بهترین راه شکست پرزیدنت ترامپ به مقابله پرداختند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دو نامزد باقیمانده در رقابت های درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری آمریکا یکشنبه شب در مناظره ای پر شور بر سر طیفی از مسائل به مقابله پرداختند.

جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، و سناتور برنی سندرز به دفعات به پرزیدنت ترامپ حمله کردند. بایدن او را «تهدیدی برای موجودیت کشور» توصیف کرد و سندرز رئیس جمهوری آمریکا را «دروغگو»یی خواند که یک «دولت فاسد» را اداره می کند.

هر دو رقیب دموکرات نحوه برخورد ترامپ با شیوع ویروس کرونا را به باد انتقاد گرفتند. سندرز او را به «تضعیف جایگاه دانشمندان» متهم کرد و بایدن دولت ترامپ را برای عدم پذیرش تست های آزمایشی از دیگر کشورها در مراحل اولیه شیوع کرونا مقصر دانست.

بایدن گفت اگر او رئیس جمهور بود از ارتش برای مقابله با این بحران کمک می‌گرفت.

دو نامزد دموکرات هر دو وعده دادند سیاستمداری زن را به عنوان یار انتخاباتی برای معاونت ریاست جمهوری خود معرفی کنند.

بایدن و سندرز در طول مناظره بارها بر سر این که کدام یک از موقعیت بهتری برای شکست ترامپ برخوردارند مجادله کردند.

بایدن در بخشی از مناظره خطاب به سندرز که بر ضرورت بیمه درمانی دولتی تاکید می گذاشت با اشاره به چالش های ویروس کرونا در اروپا گفت: «در ایتالیا نظام بیمه درمانی دولتی وجود دارد و کارآیی نداشته است.»

سندرز بارها در مناظره یکشنبه شب به لوایحی از جمله نجات موسسات مالی بزرگ در سال ۲۰۰۸ و حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ اشاره کرد که بایدن در دوران فعالیت اش در دولت یا سنا از آن ها حمایت کرده بود.

مناظره یکشنبه به میزبانی «سی ان ان» به دلیل نگرانی ها از شیوع ویروس کرونا بدون حضور بیننده در محل مناظره برگزار شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG