لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۸

تاکید دوباره آمریکا و کشورهای اروپایی بر همبستگی با مردم اوکراین


آوارگان اوکراینی (آرشیو)
آوارگان اوکراینی (آرشیو)

در یک کنفرانس ویدیویی که روز سه‌شنبه به میزبانی رئیس جمهوری ایالات متحده و با حضور شرکا و هم‌پیمانان اروپایی برگزار شد کشورهای غربی بار دیگر «تجاوز روسیه» را محکوم و همبستگی خود با اوکراین را اعلام کردند.

بنا بر بیانیه منتشره توسط کاخ سفید، شماری از رهبران جهان از جمله امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، اولاف شولتز صدراعظم آلمان، و بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا، در این کنفرانس ویدیوی حضور داشتند.

شرکت‌کنندگان در این کنفرانس ویدیویی ضمن گفت‌وگو درباره پشتیبانی بین‌المللی از اوکراین برای مواجهه با تجاوز روسیه، از جمله از طریق «ارائه مستمر کمک‌های امنیتی، اقتصادی، و بشردوستانه»، بر همبستگی خود با مردم اوکراین تاکید کردند.

آنها همچنین رنج انسانی ناشی از تهاجم بی‌دلیل و فاقد توجیه روسیه به اوکراین را محکوم کردند و تلاش‌های هماهنگ خود برای تحمیل هزینه‌های اقتصادی شدید بر روسیه با هدف پاسخگو کردن مسکو را مورد بحث قرار دادند.

واشنگتن و بسیاری از شرکای جهانی از زمان تهاجم روسیه به اوکراین در ۵ اسفند ۱۴۰۰ تاکنون، تحریم‌هایی جامع و متنوعی در حوزه های مختلفی بر مسکو، رئیس‌جمهوری روسیه، و متحدانش وضع کرده‌اند.

تماس جو بایدن با متحدین برای رایزنی در مورد تشدید تحریم‌ها علیه روسیه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00
XS
SM
MD
LG