لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۱

شرکت خامنه‌ای «در مراسم اربعین» همزمان با انتشار گزارش‌هایی از وخامت حال او


در حالی که روزنامه «نیویورک تایمز» گزارشی مبنی بر وخامت حال علی خامنه‌ای منتشر کرده است، رسانه‌های داخلی ایران از حضور رهبر جمهوری اسلامی در یک مراسم عزاداری اربعین خبر دادند.

وبسایت علی خامنه‌ای روز شنبه ۲۶ شهریور، با انتشار تصاویری از برگزاری مراسم عزاداری «هیئت‌های دانشجویی سراسر کشور» در حضور خامنه‌ای در حسینیه‌ «امام خمینی» خبر داد.

جمعه ۲۵ شهریور، روزنامه «نیویورک تایمز» در گزارشی از وخامت اوضاع علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و عمل جراحی او خبر داد.

روزنامه «نیویورک تایمز» به نقل از منابع آگاه نوشت: علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی هفته گذشته با درد شدید معده و تب بالا روبه‌رو بوده و به دلیل «انسداد روده» تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

هیچ از یک از منابع رسمی داخل کشور، در این مدت خبری درباره وضعیت سلامتی رهبر جمهوری اسلامی منتشر نکرده‌اند.

طی هفته‌های گذشته اخباری غیر رسمی مبنی بر وخامت جسمی رهبر جمهوری اسلامی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

شایعه بیماری علی خامنه‌ای زمانی قوت گرفت که بر خلاف هر سال دیدار اعضای مجلس خبرگان با رهبر نظام بر خلاف هر سال انجام نشد، برخی از اعضای خبرگان گفتند این دیدار به دلیل رعایت حال رهبری برگزار نشده‌است.

هفته گذشته هم خبری منتشر شده بود که او با جمعی از ورزشکاران دیدار داشته اما هیچ تصویر یا متنی از این دیدار رسانه‌ای نشد.

دفتر رهبر جمهوری اسلامی تا کنون هیچ واکنشی نسبت به اخبار منتشر شده درخصوص وضعیت جسمی علی خامنه‌ای منتشر نکرده و توضیحی ارائه نداده است.

XS
SM
MD
LG