لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۵

الک بالدوین: در صحنه فیلم‌برداری «زنگ‌زدگی» ماشه تفنگ را نکشیدم 


الک بالدوین، بازیگر آمریکایی در جریان گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه «ای بی سی» که نسخه کامل آن روز پنجشنبه در آمریکا پخش می‌شود، گفت او در صحنه فیلم‌برداری «راست» یا «زنگ‌زدگی» ماشه اسلحه را نکشیده است.

این نخستین گفت‌وگوی رسانه‌ای الک بالدوین پس از حادثه‌ تیراندازی است که در جریان تصویربرداری این فیلم وسترن در ماه اکتبر روی داد و موجب مرگ هالینا هاچینز، فیلمبردار اوکراینی‌‌تبار، شد.

به گزارش شبکه خبری «سی ان ان»، الک بالدوین در این مصاحبه می‌گوید که او ماشه اسلحه‌ای را که موجب مرگ هالینا هاچینز شد، نکشیده است.

وقتی از الک بالدوین پرسیده شد چرا اسلحه را به سمت هاچینز گرفت و ماشه را کشید در حالی که چنین چیزی در فیلم‌نامه نبود، او پاسخ دا‌د که «هرگز اسلحه را به سمت کسی نشانه نمی‌روم تا ماشه را بکشم، هرگز.»

این بازیگر با اشاره به این که نمی‌داند چگونه یک گلوله واقعی در تفنگ مورد استفاده او در صحنه قرار گرفته است، گفت «یک نفر گلوله واقعی را در اسلحه گذاشته است؛ گلوله‌ای که حتی قرار نبود در مکان فیلم‌برداری باشد.»

الک بالدوین در حالی که سخت احساساتی شده بود و تلاش می‌کرد تا اشک‌های خود را پنهان کند، هالینا هاچینز را انسان دوست‌داشتنی توصیف کرد که تمامی همکارانش او را تحسین می‌کردند.

هنگامی که جرج استفانوپولیس از این بازیگر پرسید آیا این تیراندازی بدترین اتفاقی است که برای او رخ داده است، الک بالدوین پاسخ مثبت داد و افزود «چون به گذشته فکر می‌کنم و از خود می‌پرسم که چه کاری می‌توانستم انجام دهم ؟»

تحقیقات درباره دلایل این حادثه ادامه دارد، ولی مقامات پلیس گمان می‌کنند که در جریان تمرین، شلیک گلوله واقعی باعث مرگ هالینا هاچینز و نیز مجروح شدن جوئل سوزا، کارگردان فیلم، شده است.

پس از این تراژدی سینمایی، درخواست‌ برای تغییر قوانین استفاده از اسلحه، و ایجاد ایمنی بهتر در صحنه‌های فیلم‌برداری افزایش یافته است.

الک بالدوین معتقد است مأموران پلیس باید برای نظارت بر ایمنی سلاح، در صحنه فیلمبرداری آثار سینمایی و تلویزیونی که از اسلحه استفاده می‌کنند، حضور داشته باشند.

هر چند که در سال‌های اخیر پروتکل‌های ایمنی اسلحه در آمریکا به صورت چشمگیری بهبود یافته است، ولی یکی از خطرناک‌ترین کارها فیلمبرداری است؛ به ویژه صحنه‌های هیجان‌انگیزی که اسلحه بازیگر به سمت دوربین نشانه گرفته می‌شود.

با وجود پیشرفت فناوری و توانایی‌های خاصی که نرم‌افزارهای دیجیتالی برای تکمیل صحنه‌های تیراندازی دارند، هنوز بسیاری از تهیه‌کنندگان ترجیح می‌دهند به دلیل حرکت واقعی یا صدای طبیعی، در صحنه از اسلحه استفاده کنند.

XS
SM
MD
LG