لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۴

دواین جانسون دیگر از اسلحه واقعی در پروژه‌های هنری استفاده نخواهد کرد


دواین جانسون
دواین جانسون

دواین جانسون، بازیگر مشهور آمریکایی، در تازه‌ترین گفت‌وگوی رسانه‌ای خود گفته است که دیگر از اسلحه واقعی در پروژه‌های هنری استفاده نخواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری سی ان‌ ان، وی که علاوه بر بازیگری، یکی از تهیه‌کنندگان موفق هالیوود نیز محسوب می‌شود، به مجله «ورایتی» گفت پس از حادثه‌ تلخی که منجر به مرگ یک فیلمبردار جوان شد، تصمیم گرفته اسلحه واقعی را به صورت کامل از پروژه‌های شرکتش حذف کند.

اشاره دواین جانسون به حادثه‌ای است که در جریان تصویربرداری فیلم «راست» در نیومکزیکو رخ داد و الک بالدوین ناخواسته با شلیک گلوله یک نفر را به کشتن داد و یک نفر دیگر را به شدت زخمی کرد.

دواین جانسون با اشاره به این که از این پس در صحنه فیلمبرداری از اسلحه‌های غیرواقعی یا پلاستیکی استفاده می‌کنند،گفت همکاران او در مرحله تدوین و با استفاده از جلوه‌های بصری، شلیک واقعی را به تصویر خواهند کشید، و نگران هزینه‌های اضافی نیز نخواهند بود.

وی ضمن ابراز تأسف از مرگ هالینا هاچینز گفت که برای خانواده او، تمامی افراد حاضر در صحنه، و الک بالدوین بسیار ناراحت است که با چنین حادثه‌ای مواجه شدند.

هالینا هاچینز
هالینا هاچینز

به دنبال این رویداد تلخ، برخی دیگر از بازیگران، تهیه‌گنندگان و استودیوهای هالیوود نیز خواستار ممنوعیت استفاده از اسلحه واقعی در صحنه فیلمبرداری شدند.

تحقیقات درباره دلایل این واقعه ادامه دارد تا مشخص شود الک بالدوین چگونه اسلحه‌ای را شلیک کرده است که احتمالا با گلوله واقعی پر شده بود.

شواهد موجود نشان می‌دهد که دستیار کارگردان هنگام تحویل اسلحه به الک بالدوین، به او اطمینان داده که «تفنگ سرد» است، که به معنای خالی بودن اسلحه است.

به گفته مقامات پلیس، الک بالدوین از طریق تلفن با کارآگاهان در تماس است و به تمامی پرسش‌های آنها پاسخ می‌دهد.

XS
SM
MD
LG