لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۴

این بار اعتراض همجنسگرایان به پرواز ایرفرانس به تهران؛ اتحادیه: اعتراض مضحک است


ایر فرانس به زودی قرار است پرواز های خود را به تهران از سر بگیرد.
ایر فرانس به زودی قرار است پرواز های خود را به تهران از سر بگیرد.

شرکت هواپیمایی فرانسوی ایر فرانس، پرواز بین پاریس و تهران را از سر می گیرد، اما برخی از مهمانداران همجنسگرای این شرکت پروازها به تهران را تحریم کرده اند و به اقدامات جمهوری اسلامی ایران علیه همجنسگرایان، از جمله اعدام، استناد می کنند.

نشریه دیلی بیست به نقل از یکی از خدمه همجنسگرای این شرکت می نویسد تحریم "کاملا قابل توجیه است" و می افزاید این حرکت می تواند آغاز خودداری های بیشتر از پرواز به کشورهایی مانند نیجریه و عربستان سعودی باشد که در آنها همجنسگرایی با مرگ قابل مجازات است.

از سوی دیگر، رئیس اتحادیه دگرباشان جنسی ایرفرانس گفت این که یک خدمه دگرباش جسنی ایرفرانس بخواهد این حق را داشته باشد که در مسیر پاریس – تهران کار نکند، "مضحک" است. سباستین گیدون گفت اگر این افراد نمی خواهند به تهران پرواز کنند، چرا از پرواز به ۲۰ مقصد دیگری که قوانینی علیه همجنسگرایان دارند، خودداری نمی کنند؟ رئیس اتحادیه دگرباشان جنسی ایرفرانس گفت: "من فکر می کنم که این (اعتراضات) کار محدود یک فرد است و لزوما بیانگر دیدگاه های اکثریت مهمانداران همجنسگرای [ایرفرانس] نیست."

ایر فرانس اخیرا اعلام کرد پروازهای هفتگی به تهران را در پی توقفی هشت ساله به دلیل تحریم های بین المللی از سر می گیرد.

مشکل زمانی آغاز شد که خدمه پرواز زن و خلبانان زن از یادداشتی که در آن گفته می شود آنها در تهران هنگام خروج از هواپیما باید موهایشان را با روسری بپوشانند، خشمگین شدند. ایر فرانس، به عنوان مصالحه، در نهایت قبول کرد اجازه دهد مهمانداران اگر نخواهند که به اجبار جمهوری اسلامی موهای خود را بپوشانند، از پرواز در مسیر تهران معاف شوند، بی آنکه اقدامی علیه آنها صورت گیرد.

اما شرکت هواپیمایی ایر فرانس هنوز به نامه سرگشاده مردی بنام "لورن م" به دولت فرانسه و مدیر ایر فرانس پاسخ نداده است.

او از جمله می گوید در گذرنامه های ما جنسیت و نوع گرایش جنسی ما نوشته نشده است، و چگونگی کار ما را به عنوان خدمه تغییر نمی دهد، اما "قابل تصور نیست" کسی مجبور شود به کشوری که در آن افرادی مانند او به دلیل آنچه هستند محکوم می شوند، برود.

XS
SM
MD
LG