لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۳

واکنش به حجاب: کار در مسیر تهران برای مهمانداران ایرفرانس داوطلبانه شد


ایرفرانس قرار است پس از حدود هشت سال پروازهای مستقیم پاریس به تهران را از ۲۹ فروردین ماه از سر بگیرد.
ایرفرانس قرار است پس از حدود هشت سال پروازهای مستقیم پاریس به تهران را از ۲۹ فروردین ماه از سر بگیرد.

شرکت هواپیمایی ایرفرانس عصر دوشنبه به دنبال ملاقات با نمایندگان اتحادیه های خطوط هوایی اعلام کرد که حضور مهمانداران زن برای کار در مسیر پروازی تهران به صورت داوطلبانه خواهد بود.

ایران پیشتر گفته بود که مهمانداران زن بر اساس قوانین جمهوری اسلامی باید هنگام فرود هواپیما در تهران حجاب را رعایت کنند.

طبق تصمیم جدید ایرفرانس، مهمانداران و خلبان های زن این شرکت در صورتی که برای مسیر پاریس-تهران تعیین شوند، این مجوز را دارند که آن را با پروازهای دیگر عوض کنند.

ایرفرانس در بیانیه ای گفت: "قوانین ایران مستلزم پوشاندن موی سر زنان در مکان های عمومی است. این قانون از سوی خطوط هوایی بین المللی که در جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند مورد قبول قرار گرفته است و مربوط به طول پرواز نمی شود."

ایرفرانس همچنین می گوید: "مدارا و احترام به فرهنگ ها و رسوم کشورهایی که خطوط هوایی فرانسه با آنها کار می کند، یکی از ارزش های بنیادین ایرفرانس و کارمندانش است."

این خط هوایی همچنین گفت پروازهای تهران را داوطلبانه اعلام می کند تا ارزش های فردی کارمندان زن محترم شمرده شود.

قانون حجاب برای خدمه پرواز از سال ۱۹۴۶ تا ۲۰۰۸ تا وقتی که ایرفرانس در مسیر پاریس-تهران فعال بود وجود داشت. این قانون در پروازهای عربستان سعودی نیز رعایت می شود.

ایرفرانس قرار است پس از حدود هشت سال پروازهای مستقیم پاریس به تهران را از هفدهم آوریل سال جاری (۲۹ فروردین ماه) از سر بگیرد.

XS
SM
MD
LG