لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۱

پایان اعتصاب غذای احمدرضا جلالی در زندان؛ او می‌خواهد صدایش شنیده شود


احمد رضا جلالی پزشکی زندانی در ایران به مراقبت های پزشکی نیاز دارد
احمد رضا جلالی پزشکی زندانی در ایران به مراقبت های پزشکی نیاز دارد

ویدا مهران‌نیا همسر احمدرضا جلالی، زندانی دو تابعیتی محکوم به اعدام در ایران، با انتشار پستی در رسانه اجتماعی ایکس اعلام کرد که این زندانی، با درخواستها برای پایان دادن به اعتصاب غذای خود موافقت کرده است.

ویدا مهران‌نیا روز پنجشنبه ۱۴ تیرماه در این پست نوشت:«احمدرضا امروز پس از ۸ روز با توقف اعتصاب غذا موافقت کرد اما می‌خواهد صدایش شنیده شود.»

او تصریح کرد:« احمدرضا می‌داند که بدنش با توجه به دو اعتصاب غذای گذشته، دیگر تحمل این اعتصاب غذا را ندارد اما از این وضعیت بسیار خسته است و می‌خواهد صدایش را به گوش جهانیان برساند.»

احمدرضا جلالی که به اتهام «جاسوسی» توسط مقامات قضایی جمهوری اسلامی به اعدام محکوم شده، از هفته گذشته در اعتراض به قرار نداشتن نامش در مبادله دو سوئدی زندانی در ایران با حمید نوری، اعتصاب غذا کرد.

ویدا مهران‌نیا، سه‌شنبه ۱۲ تیر با وزیر امور خارجه سوئد ملاقات و درباره وضعیت همسرش احمدرضا جلالی گفتگو کرد اما در مصاحبه با صدای آمریکا این ملاقات را که با هدف تحت فشار دادن وزیر امور خارجه سوئد برای تلاش به منظور آزادی همسرش انجام شده بود را «بسیار ناامیدکننده» توصیف کرد.

آقای جلالی اخیرا در یک فایل صوتی، در پیامی به اولاف کریسترسون، نخست‌وزیر سوئد، از این که در جریان تبادل زندانیان در ایران تنها گذاشته شد، انتقاد کرد.

احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی سوئدی، بهار ۱۳۹۵ به دعوت دانشگاه تهران برای یک سخنرانی به تهران رفت و بازداشت شد.

مقامات قضایی جمهوری اسلامی، احمدرضا جلالی را به اتهام «جاسوسی» به اعدام محکوم کرده‌اند. آقای جلالی و همسرش بارها این اتهام را رد کردند.

XS
SM
MD
LG