لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۶

احمدی نژاد: آمريکا و اسراييل از توانايی فزاينده نظامی ايران در هراسند


احمدی نژاد: آمريکا و اسراييل از توانايی فزاينده نظامی ايران در هراسند
احمدی نژاد: آمريکا و اسراييل از توانايی فزاينده نظامی ايران در هراسند

محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری ايران، نسبت به حمله احتمالی به تاسيسات اتمی ايران، به ايالات متحده آمريکا و اسراييل، هشدار داد.

آقای احمدی نژاد در گفتگو با روزنامه مصری الاخبار گفت ايران به هيچ کشوری اجازه حمله به تاسيسات هسته ای خود را نخواهد داد و اضافه کرد آمريکا و اسراييل از توانايی فزاينده نظامی ايران در هراسند.

در همين حال رسانه های آمريکا از ارائه اطلاعاتی به آژانس بين المللی انرژی اتمی گزارش می دهند که نشان می دهد ايران در مسير دستيابی به فنآوری توليد سلاح هسته ای حرکت کرده است.

واشنگتن پست به نقل از ديپلمات های غربی و کارشناسان هسته ای آگاه گزارش داد ايران برای حل مشکلات فنی در اين زمينه از دانشمندان خارجی کمک گرفته است.

ديويد آلبرايت، از بازرسان پيشين آژانس بين المللی انرژی اتمی، از تلاش ايران برای طراحی و آزمايش يک کپسول حاوی مواد منفجره برای ماشه انفجار اتمی هسته ای، خبر داده است. به نوشته روزنامه نيويورک تايمز به نقل از منابع آگاه، جمهوری اسلامی ايران تاسيساتی را به انجام آزمايش اين کپسول ها اختصاص داده است.

انتظار می رود آژانس بين المللی انرژی اتمی در روزهای آتی گزارش جديدی درباره برنامه هسته ای ايران منتشر کند. احمد خاتمی، امام جمعه تهران، يوکيا آمانو، دبيرکل آژانس اتمی سازمان ملل را از انتشار گزارشی که به گفته رهبر جمهوری اسلامی، سراپا دروغ است، برحذر داشت.

XS
SM
MD
LG