لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۹

سايت الف می گويد «خلاء در وزارت خارجه» ايران وجود دارد


سايت الف می گويد «خلاء در وزارت خارجه» ايران وجود دارد
سايت الف می گويد «خلاء در وزارت خارجه» ايران وجود دارد

يک سايت خبری اصولگرا از اختلاف ميان محمود احمدی نژاد و منوچهر متکی بر سر تعيين سفرا و ديپلماتهای جمهوری اسلامی ايران، خبر داد.

سايت اينترنتی الف وابسته به احمد توکلی، نماينده اصولگرای مجلس شورای اسلامی ايران، روز دوشنبه گزارشی تحت عنوان «خلاء در وزارت خارجه،» منتشر کرد.

به نوشته اين سايت هم اکنون وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ايران روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد. تعداد قابل توجهی از پست‌های سياسی وزارت خارجه در خارج از کشور خالی است وهنوز جانشين فردی که پس از اتمام مدت مأموريت، به تهران بازگشته، معرفی نشده و به محل ماموريت، اعزام نگرديده است.

به نوشته سايت اينترنتی الف در تعداد ديگری از پست های سياسی از قبيل سفير و کاردار و سرکنسول و کنسول نيز که ظرف چند ماه آينده مدت ماموريت فرد مذکور پايان می ‌يابد، هنوز افراد جديد، اعزام نشده اند و در منطقه آسيای غربی، شامل هندوستان و پاکستان و افغانستان، تعداد قابل توجهی پست سازمانی خالی يا در شرف خالی شدن است که افراد پيشنهادی برای معرفی به کشورهای مورد نظر، تاييد نشده‌اند.

محمد رضا حيدری، ديپلمات پيشين جمهوری اسلامی ايران در نروژ، در اين ارتباط گفت: «در منطقه آسيای غربی شامل هندوستان و پاکستان و افغانستان ، تعداد قابل توجهی پست سازمانی خالی يا در شرف خالی شدن است که افراد پيشنهادی برای معرفی به کشورهای مورد نظر تاييد نشده‌اند. پيش از نيز برخی ديگر از سايتهای اصولگرايان از تلاش نزديکان محمود احمدی نژاد برای تغيير منوچهر متکی خبر داده بودند. سعيد جليلی و مجتبی ثمره هاشمی از جمله جانشينان احتمالی آقای متکی، عنوان شده اند.»

XS
SM
MD
LG