لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۹

احمدی نژاد: ما از ثبات اقتصادی برخورداریم


Iranian President Ahmadinejad
Iranian President Ahmadinejad

محمود احمدی نژاد روز پنجشنبه در کرمان گفت: «به عنوان مطلع می گويم هيچ مشکلی در اقتصاد کشور وجود ندارد و ما از ثبات اقتصادی برخورداريم.»

رئیس جمهوری ایران که برای افتتاح ۱۴ پروژه صنعتی، معدنی و عمرانی به سرچشمه به کرمان سفر کرده است در سخنانی ضمن انتقاد شدید از اتحاديه اروپا و اعمال تحریمهای جدید گفت: آنها به دروغ می گويند هدف تحريمها ملت ايران نيست. بايد از آنها سوال کرد پس هدف چه کسی است؟

اتحاديه اروپا این هفته اعلام کرد خريد نفت از ايران را تا ماه ژوئیه متوقف خواهد کرد و ارتباط مالی با بانک مرکزی ايران نیز ممنوع خواهد شد.
آقای احمدی نژاد تحريم کنندگان اقتصادی ايران را «دشمن ملت» خواند و گفت نظام جمهوری اسلامی «منطق و حرف برای گفتن دارد.» و هرگونه مشکل اقتصادی در ايران را رد کرد و افزود: «البته دشمنان فشار می آورند ولی بايد بگويم که ملت آماده است.»

جمهوری اسلامی ايران از سوی غرب متهم به دنبال کردن برنامه ساخت سلاح هسته ای است، و هدف تحريمهای شورای امنيت ملل متحد، آمريکا، اتحاديه اروپا و برخی دیگر از کشورها قرار گرفته است. اين تحريمها سبب محدودیت ايران در دسترسی به منابع مالی بين المللی و قطع سرمايه گذاری در صنعت نفت و گاز ايران شده، که منبع اصلی درآمدهای کشور است.

XS
SM
MD
LG