لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۷

آيت الله خامنه ای، سردار احمدی مقدم را برای دو سال ديگر در مقام فرمانده نيروی انتظامی ابقاء کرد


آيت الله خامنه ای، سردار احمدی مقدم را برای دو سال ديگر در مقام فرمانده نيروی انتظامی ابقاء کرد
آيت الله خامنه ای، سردار احمدی مقدم را برای دو سال ديگر در مقام فرمانده نيروی انتظامی ابقاء کرد

آيت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ايران سردار اسماعيل احمدی مقدم فرمانده نيروی انتظامی را به مدت ۲ سال ديگر در سمت خود ابقا کرد. پيش از اين برخی از محافل از تغيير فرماندهی نيروی انتظامی خبر داده بودند.

نامه معاون سينمايی وزارت ارشاد ايران به رئيس جشنواره سينمايی کن در مورد جعفر پناهی

جواد شمقدری معاون سينمايی وزارت ارشاد ايران در نامه ای به ژيل ژاکوب رييس جشنواره سينمايی کن در فرانسه، نوشته است که مراقب باشيد برخی افراد به خاطر منافع شخصی و سياسی تمايل ندارند ارتباط صميمانه ای ميان ما برقرار شود. وی در اين نامه تصريح کرد با وجود جنجال های دو روز گذشته در باره آقای جعفر پناهی مايلم به اطلاع برسانم که مراحل دادرسی پرونده ايشان به پايان رسيده و اميدواريم او به زودی آزاد شود. اين نامه در واکنش به مصاحبه مطبوعاتی عباس کيارستمی کارگردان ايرانی در دفاع از پناهی در جشنواره کن منتشر شده است. جعفر پناهی که از اسفند ماه گذشته در زندان به سر می برد از هفته گذشته دست به اعتصاب غذا زده است.

تجمع اعتراضی دانشجويان دانشکده فنی دانشگاه آزاد تهران با حمله نيروهای امنيتی مواجه شده است

دانشجويان دانشکده فنی دانشگاه آزاد تهران روز اول خرداد ماه را روز اعتراض به نتيجه انتخابات سال گذشته اعلام کرده بودند. وب سايت ادوار نيوز در گزارشی از مصدوم شدن دانشجويان به دليل حمله نيروهای امنيتی خبر داده است. اين دانشجويان همچنين به حکم تعليق و محروميت از تحصيل برخی دوستان خود هم اعتراض داشته اند.

بهبود قلی زاده و بهمن نصيرزاده از سوی مقامات امنيتی بازداشت شدند

بهبود قلی زاده فعال مدنی آذربايجانی که ساکن شهر مياندوآب است دبيری يک سازمان غير دولتی را به عهده دارد که از سوی شورای تأمين استان به قوميت گرايی متهم شده است. اعضای خانواده آقای قلی زاده می گويند که مأموران روز ۳۱ ارديبهشت ماه او را بازداشت و خانه و محل کار وی را تفتيش کرده و کامپيوتر شخصی او را هم با خود برده اند. در خبری ديگر اعضای خانواده بهمن نصيرزاده معلم و شاعر آذربايجانی از بازداشت وی در اول خرداد ماه خبر داده اند. وی که ساکن شهر ماکو است پيش از اين نيز در سال ۱۳۸۵، بازداشت شده بود. مأموران در هنگام بازداشت وی دوربين فيلمبرداری، ديسک ها و کتاب های او را هم با خود برده اند.

مجاهدين انقلاب اسلامی در مورد بازداشت محسن آرمين اعتراض کردند

سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی با صدور بيانيه ای نسبت به بازداشت محسن آرمين عضو ارشد و سخنگوی خود اعتراض کرده است. در اين بيانيه تصريح شده است وقتی فردی نظير آرمين به دلايل امنيتی در برابر خانوادۀ خود بازداشت می شود، اين سؤال مطرح است که امروز چه کسی در کشور امنيت و امکان فعاليت سياسی دارد؟ اين بيانيه تأکيد کرده است که ادامه اين روند گرهی از کار فروبستۀ قانون شکنان و سلب کنندگان حقوق ملت باز نخواهد کرد. محسن آرمين ماه گذشته بازداشت شد. وی پيش از بازداشت متنی را به عنوان اعترافات خود منتشر کرده بود.

فائزه هاشمی می گويد که زنان، آسيب ديدگان اصلی حوادث پس از انتخابات رياست جمهوری کشور هستند

فائزه هاشمی فرزند رئيس مجلس خبرگان جمهوری اسلامی در گفتگويی با جرس تصريح کرد که حوادث عجيب و غريبی در حال وقوع است. خانم هاشمی اضافه کرد جريانی در کشور حاکم است که نمی خواهد هاشمی رفسنجانی را تحمل کند و به همين دليل خانواده و فرزندان وی را پاشنه آشيل ايشان محسوب می کنند و به ما حمله می کنند.

نگرانی از وضعيت عمادّالدين باقی در زندان

فاطمه کمال سرايی همسر عمادالدين باقی روزنامه نگار و فعال حقوق بشر بازداشت شده در ايران از وضعيت همسر خويش، ابراز نگرانی کرده است. خانم کمال سرايی به تارنمای جرس گفته است که همسرش ۲۰ کيلوگرم وزن کم کرده و به دليل شرايط بد زندان به مشکلات تنفسی و ديسک کمر هم مبتلا شده است. اين روزنامه نگار از ۵ ماه پيش در بازداشت بسر ميبرد.

نماينده مجلس: پروندۀ بازسازی خرمشهر پراز اندوه و ناکارآمد است

عبدالله کعبی نماينده آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت پرونده بازسازی خرمشهر پرازاندوه و ناکارآمد است. آقای کعبی در آستانه ۳ خرداد روز آزادسازی خرمشهر از اشغال ارتش عراق گفت وجود بالاترين نرخ بيکاری، فقرعمومی و فراگير و عدم اصلاحِ زير ساخت هایِ ضروری نظير آب و گاز و فاضلاب، از جمله مشکلات اصلی اين شهر می باشند. اين نماينده مجلس می گويد با اعتباراتی که برای بازسازی خرمشهر و آبادان اختصاص داده شده بود می شد دو شهر جديد ساخت امّا سوء مديريت ها، اين امکان را از اين دو شهر گرفت. خرمشهر از ۵ آبان ۱۳۵۹ تا ۳ خرداد ۱۳۶۱ در اشغال ارتش عراق بود.

XS
SM
MD
LG