لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۸

سرباز ناتو در تیراندازی سرباز افغان کشته شد


سرباز ناتو در تیراندازی سرباز افغان کشته شد
سرباز ناتو در تیراندازی سرباز افغان کشته شد

ناتو روز پنجشنبه اعلام کرد مردی که اونیفورم ارتش ملی افغانستان را پوشیده بود یک سرباز ائتلاف را کشت.

این حادثه که چهارشنبه شب در جنوب افغانستان روی داد، جدیدترین رویداد در سلسله حملات سربازان افغان به نیروهای بین المللی است.

ناتو جزییات بیشتری از این واقعه ارئه نداد، اما گفت تیرانداز در شلیک متقابل نیروهای ائتلاف به تیراندازی کشته شد. یک تیم مشترک افغان – ناتو مشغول تحقیق درباره حادثه است.

به گفته وزارت دفاع امریکا، از مه ۲۰۰۷ دست کم ۸۰ سرباز ناتو توسط نیروهای امنیتی افغان کشته شده اند. مقامات امریکایی می گویند مسائل شخصی انگیزه بسیاری از «حملات داخلی» است.

مقامات افغان روز پنجشنبه همچنین گفتند در جریان تیراندازی بین سربازان ناتو و شورشیان یک گلوله خمپاره به خانه ای در ایالت وردک برخورد کرد و ۳ زن را کشت. دست کم ۴ زن دیگر نیز مجروح شدند.

به گفته مقامات، گروهی از ستیزه گران طالبان در حمله ای به یک کلانتری در شمال غربی افغانستان دست کم ۴ پلیس را کشتند و ۱۶ نفر را به اسارت گرفتند.

حمله دیرگاه چهارشنبه در ایالت بدخشان، در مرز پاکستان، تاجیکستان و چین، صورت گرفت. معاون والی بدخشان به خبرنگاران گفت در این شبیخون ۲ افسر نیز مجروح شده اند.

سربازان رزمی بین المللی در روند خروج از افغانستان و انتقال مسئولیتهای کامل امنیتی به نیروهای افغان تا سال ۲۰۱۴ قرار دارند.

XS
SM
MD
LG