لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۵

پایان حمله ۲۰ ساعته طالبان به کابل


پایان حمله ۲۰ ساعته طالبان به کابل
پایان حمله ۲۰ ساعته طالبان به کابل

مسوولان افغان و نیروهای ائتلاف می گویند حمله طالبان در کابل که نزدیک به یک روز طول کشید، با کشته شدن دست کم ۱۴ نفر از جمله ۳ کودک و مجروح شدن حدود ۲۴ نفر پایان یافت.


روز سه شنبه، شورشیان مسلح مجهز به جلیقه های انفجاری و آر پی جی، مقر ناتو، سفارت آمریکا، سازمان اطلاعاتی افغانستان و چند منطقه دیگر را در کابل هدف حملات خود قرار دادند. به نظر می رسد این طولانی ترین حمله پایدار طالبان در کابل از زمان حمله آمریکا به افغانستان در سال ۲۰۰۱ باشد.

یک سخنگوی نیروهای ائتلاف گفت ۱۱ غیرنظامی افغان در حمله طالبان کشته شدند و ۶ نفر از نیروهای ناتو نیز مجروح شدند. وزارت کشور افغانستان گفت دست کم ۳ مامور پلیس کشته شدند.

در بخشی از حمله طالبان شش نفر از شبه نظامیان به یک ساختمان چند طبقه در حال ساخت در حاشیه منطقه دیپلماتیک کابل حمله کردند. ورود به این ساختمان قابلیت هدف قرار دادن بهتر سفارت آمریکا و مقر ناتو را برای مهاجمان فراهم کرد. همزمان چندین انفجار در محله های اطراف رخ داد.

سه شنبه شب، هلی کوپترهای ناتو در اطراف منطقه برج در حال ساخت پرواز کردند و در همان حال، نیروهای امنیتی افغان برای تسلیم کردن یک یا دو نفر از شورشیان باقی مانده وارد آن شدند.

مقامات پایان حمله طالبان را اوایل روز چهارشنبه با کشته شدن آخرین شبه نظامی مهاجم اعلام کرند.

ناتو و سفارت آمریکا می گویند هیچ کدام از کارمندانشان در این حملات مجروح نشدند.

XS
SM
MD
LG