لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۸

ارتش افغانستان عملیات بازپس‌گیری «میرزا اولنگ» از طالبان را آغاز کرد


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

وزارت دفاع افغانستان روز جمعه اعلام کرد عملیات نظامیان آن کشور با هدف بازپس‌گیری روستای «میرزا اولنگ» در «ولسوالی صیاد» واقع در ولایت «سرپل» از گروه اسلامگرای طالبان، آغاز شده است.

به گفته مقام‌های افغانستان، در عملیات هوایی و زمینی ارتش که از اواخر شب گذشته آغاز شد، بیش از ۳۰ پیکارجوی طالبان، از جمله دو تن از فرماندهان ارشد آن گروه افراطی، کشته شده‌اند.

ژنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع افغانستان روز گذشته به رادیو آشنا، از بخش افغان صدای آمریکا، گفت که مقام‌های ارشد ارتش و پلیس برای رهبری عملیات در سرپل حضور دارند.

این عملیات یک هفته پس از آن آغاز شد که گروه طالبان به این منطقه استراتژیک حمله کرد و آن را به تصرف خود در آورد. دست کم ۵۰ غیرنظامی در حمله طالبان به میرزا اولنگ کشته شدند.

اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان روز پنجشنبه کشتار غیرنظامیان توسط پیکارجویان طالبان را «جنایت» خواند و وعده داد نظامیان افغان انتقام مردم و قربانیان میرزا اولنگ را خواهند گرفت.

منطقۀ میرزا اولنگ در ولسوالی صیاد، در ۲۰ کیلومتری سرپل مرکز ولایتی با همین نام، در شمال افغانستان واقع شده که روز شنبه پس از ۴۸ ساعت درگیری شدید به دست طالبان افتاد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG