لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۵

طالبان توسل به بمب گذاران انتحاری در افغانستان را بيشتر کرده است


گويند حمله سحرگاه روز يکشنبه ستيزه گران طالبان مسلح به مسلسل، به ساختمان محل استقرار پليس راه در حومه شهر خوست، به نبردی مسلحانه با ماموران امنيتی افغان منجر شد که از حمايت سربازان ائتلاف برخوردار بودند. ۲۲ مه ۲۰۱۱

مقام های افغان می گويند ۴ بمب گذار انتحاری طالبان که خود را به شکل مرزبانان درآورده بودند با حمله به یک اداره دولتی محلی در ولايتی شرقی ۶ مامور امنيتی افغان را کشتند.

مقام ها می گويند حمله سحرگاه روز يکشنبه ستيزه گران طالبان مسلح به مسلسل، به ساختمان محل استقرار پليس راه در حومه شهر خوست، به نبردی مسلحانه با ماموران امنيتی افغان منجر شد که از حمايت سربازان ائتلاف برخوردار بودند.

سربازان افغان ابتدا ساختمان را محاصره کردند و چند ساعت بعد، هنگامی که در داخل ساختمان حريقی رخ داد، به آن حمله بردند.

به گفته مقام های افغان، دو نفر از مهاجمين خود را در جريان محاصره ساختمان منفجر کردند، و ماموران امنيتی دو مهاجم ديگر را با شليک گلوله کشتند. اين نبرد چندين مجروح بجا گذاشت که پنج پليس و يک غير نظامی افغان جزو آنان هستند.

سربازان افغان همچنين مواد انفجاری کشف شده در يک خودرو در نزديکی يک مجموعه ساختمانی دولتی را خنثی ساختند.

اين جديد ترين حمله طالبان از يک رشته حملات تهاجمی اين گروه ستيزه گر عليه ادارات دولتی و امنيتی است.

يک بمب گذار انتحاری طالبان روز شنبه با ورود پنهانی به يک بيمارستان اصلی ارتشی در کابل ضمن منفجر ساختن خود در کافه تريای بيمارستان دست کم ۶ دانشجوی پزشکی افغان را کشت و ۲۰ نفر ديگر را زخمی کرد.

ماموران امنيتی افغان همزمان با شروع برنامه خروج نيروهای ائتلاف از افغانستان در ماه ژوئيه که تا سال ۲۰۱۴ طول خواهد کشيد قرار است مسئوليت های امنيتی بيشتری را عهده دار شوند.

XS
SM
MD
LG