لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۶

حمله انتحاری داعش در شرق افغانستان موجب مرگ ۱۲ نفر از جمله چند کودک شد


مهاجم انتحاری داعش روز سه شنبه جلیقه انفجاری خود را نزدیک یک پمپ بنزین در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار فعال کرد.
مهاجم انتحاری داعش روز سه شنبه جلیقه انفجاری خود را نزدیک یک پمپ بنزین در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار فعال کرد.

در یک حمله انتحاری در شرق افغانستان در روز سه شنبه، که گروه داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته است، دست کم ۱۲ نفر جان خود را از دست دادند که برخی از آنها کودک بودند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مهاجم نزدیک یک پمپ بنزین در شهر جلال آباد جلیقه انفجاری خود را فعال کرد که منجر به مرگ دو تن از مسئولان اطلاعاتی افغانستان و ۱۰ غیرنظامی شد.

به گفته سهراب قادری از اعضای شورای استانی ننگرهار، بیشتر کشته شدگان کودکانی هستند که در کارواش مجاور کار می‌کردند. پنج مجروح حادثه هم به بیمارستان منتقل شده‌اند.

طبق گزارش‌ها هشت خودرو نیز بر اثر انفجار و آتش سوزی بطور کامل سوختند.

گروه داعش با انتشار بیانیه‌ای در وبسایت اعماق، وابسته به آن گروه تروریستی، مسئولیت حمله را بر عهده گرفت و گفت هدف از آن نشست مسئولان اطلاعاتی افغانستان بوده است.

یک بمبگذار انتحاری دیگر داعش نیز هفته گذشته مرکز سیک‌ها را در همین شهر جلال آباد هدف حمله قرار داد و جان ۱۳ تن از اعضای آن جامعه اقلیت مذهبی در افغانستان را گرفت.

حملات داعش در حالی انجام می شود که نیروهای ویژه افغانستان و آمریکا در تلاش هستند بخش‌هایی از ننگرهار را از کنترل پیکارجویان افراطی خارج کنند. جلال آباد مرکز این استان است.

مبارزه علیه داعش و دیگر گروه‌های اسلامگرای افراطی و تروریستی مانند القاعده، محور اصلی ماموریت ضدتروریسم ایالات متحده در افغانستان است، که همراه با نیروهای ناتو انجام می‌شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG